Güncel

Amazon da TikTok'u kopyalayan uygulamalar arasına katıldı

Sosyal medya uygulamaları arasında tüm kuralları değiştiren TikTok şimdi Amazon tarafından da taklit ediliyor. İşte tüm detaylar.

Amazon da TikTok'u kopyalayan uygulamalar arasına katıldı

Amazon da TikTok benzeri bir sosyal akış oluşturmak için kolları sıvadı. Piyasaya sürüldüğü ilk zamandan beri sosyal medyada tüm kuralları değiştiren TikTok'un akışı neredeyse her platform tarafından taklit edilmişti. Şimdi bu taklitçiler arasına bir de Amazon katılıyor. Amazon TikTok benzeri sosyal akışı ile etkileşim oluşturmaya çalışan en yeni şirket.

Daha önce bir çok şirket TikTok tasarımını kopyalamıştı. Bunlar arasında Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, Pinterest, LinkedIn, YouTube, Spotify, Netflix gibi önemli isimler yer alıyor.

Amazon da TikTok'u kopyalayan uygulamalar arasına katıldı

amazon

Amazon, uygulamasında personel arasında dikey bir fotoğraf ve video beslemesini test ediyor. “Inspire” olarak adlandırılacak olan akış, Amazon uygulamasının alt gezinme çubuğunda görünecek. Kullanıcılar elmas şeklindeki simgeye dokunduklarında, yayında yer alan herhangi bir öğeyi satın almak için bağlantılar içeren yayınları görecekler. Şirket bununla kalmıyor. Reklam araçlarının bir parçası olarak Instagram'dan kopyalanan bir özellik dahi var.

TikTok'ta Amazon ürün önerileri son derece popüler durumda. #amazonfinds etiketi 25,6 milyar görüntülemeye sahip. Bazı içerik oluşturucular, yalnızca izleyicilerine önermek için ilginç Amazon ürünleri bularak milyonlarca takipçi toplamış durumda. Bu nedenle, Amazon'un bunu kendine avantaj olarak dönüştürme çabası oldukça mantıklı. Şirket yeni özelliğini tüm bölgelere aynı anda mı sunacak yoksa ilk olarak farklı bölgeler de mi aktif hale getirecek henüz belli değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.