Güncel

Amazon Music kapsamını genişletti

Elektronik ticaret devi dijital müzik servisi Amazon Music'in kapsamı genişletildi. Yeni servisin Spotify'a rakip olması bekleniyor.

Amazon Music kapsamını genişletti

Spotify, Apple Music, YouTube Music, Deezer, Fizy, Muud derken dijital müzik platformlarına bir rakip de Amazon'dan geldi. Şirketin Amazon Music adını verdiği uygulama Spotiyf'dan bile daha geniş bir müzik kütüphanesi iddiasına sahip.

Amazon Music kapsamını genişletti.

Aslında Amazon Music yeni bir uygulama değil. Daha önce şirketin sesli asistanı Alexa ve Amazon ürünleriyle birlikte kullanılabilen bu servis artık bağımsız bir uygulama olacak. Android ve iOS platformlarında da uygulama olarak kullanıma sunulan Amazon Music, Amazon Prime ve Amazon Music Unlimited üyeliği olanlar tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek. Bu üyeliklerden birine sahip olmayanlar ise servisi reklam destekli bir şekilde kullanacak.

Amazon Music'in gelmesi Spotify için önemli bir kayıp olacak gibi görünüyor. Youtube Music'in kullanıma sunulmasıyla beraber ciddi bir kan kaybı yaşayan şirketin artık birçok alternatifi var.

Amazon Music'in Android ve iOS uygulamasını indirerek deneyimleyebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.