Güncel

Amazon Ortadoğu’da hizmet vermeye başladı!

Amazon, 580 milyon Dolar ödeme karşılığında satın aldığı Souq.com'u, Amazon.ae olarak yeniden düzenleyerek hizmete sundu.

Amazon Ortadoğu’da hizmet vermeye başladı!

Dünyanın önde gelen e-ticaret şirketi Amazon, geçtiğimiz yıllarda Ortadoğu'nun en önemli e-ticaret şirketi Dubai merkezli Souq.com'u satın almak için görüşmeler sürdürmüş ve sonunda 580 milyon Dolar ödeme karşılığında şirketle anlaşmaya varmıştı. Amazon Geçtiğimiz Salı günü yeni Orta Doğu sitesini kullanıma sunduğunu açıkladı. Şirket ayrıca Orta Doğu sitesiyle birlikte ilk kez Arapça hizmet vermeye başlayacak.

Amazon Ortadoğu’da hizmet vermeye başladı!

Dünyanın önde gelen e-ticaret şirketi Amazon, geçtiğimiz yıllarda satın aldığı Souq.com'u sonunda kullanıma sunmaya başladı. Şirket Souq.com’un artık Amazon.ae olarak yeniden düzenlendiğini söyledi. Souq.com URL’i artık kullanıcıları otomatik olarak Amazon.ae sitesine yönlendiriyor. Ama Suudi Arabistan ve Mısır’da Souq kendi adıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Şirket yeni Orta Doğu sitesi ile ilgili yazısında “Artık Amazon.ae adıyla hizmet vereceğimizi açıklamaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Orta Doğu sitesinin açılması, ilk kez Ocak ayında CNBC tarafından haberleştirilmişti. Bu hamle Amazon’un uluslararası satışlarındaki büyümenin azaldığı bir dönemde geliyor. En son çeyrek rakamlarına göre Amazon’un satışları bir önceki yıla göre sadece yüzde 9 artarak 16,2 milyar Dolar’a çıktı.

30 milyonu aşkın ürün satılacak

Amazon atmış olduğu bu adım ile Orta Doğu hizmetlerine daha derli toplu bir görünüm sunacak. Bugüne kadar Amazon’un bölgedeki tek varlığı Souq üzerinden verdiği hizmetlerdi. Amazon Souq’u 2017’de satın almıştı. Amazon Orta Doğu’nun hizmetleri de ABD’de kullanılan satıcı arka plan sistemini ve şirketin depolama ve kargolama servisi Fulfillment by Amazon’u (FBA) kullanacak olduğunu siz değerli okuyucularımız ile paylaşalım.

Şirketin yeni sitesinin hizmete sunulduğunu açıklayan yazıda Souq’un kurucularından Ronaldo Mouchawar, Amazon’un yeni Orta Doğu servisinin 30 milyonun üzerinde ürün satacağını, bunların arasında Souq’un ürünleri ve Amazon ABD’nin 5 milyon ürünü olduğunu söyledi. Amazon ayrıca Orta Doğu sitesiyle birlikte ilk kez Arapça hizmet vermeye başlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.