Amazon Spotify’a rakip oluyor!

Amazon Music, kaliteli müzik yayını sunacak yeni bir abonelik sistemi üzerine çalışıyor. Bu sistem ile şimdi de Spotify gibi şirketlere rakip olmaya hazırlanıyor.

Amazon Spotify’a rakip oluyor!

Geçtiğimiz hafta Alexa kullanıcıları için Amazon Music'in reklamlı ücretsiz bir versiyonunu sunan Amazon, bu alanda attığı adımlarla sektördeki yerini gittikçe sağlamlaştırmayı amaçlıyor. Amazon'un, Spotify gibi şirketlere rakip olması beklenen yeni abonelik sistemini haberimizden detaylı olarak inceleyelim.

Amazon Spotify’a rakip oluyor!

Bilindiği üzere Amazon, Alexa özellikli cihazlar için ücretsiz bir müzik hizmetini çok yakın zamanda duyurmuştu. Music Business Worldwide, Amazon’un yeni müzik akış hizmeti üzerinde çalıştığını duyurdu! Fakat elbette müzik hizmetleri, şu an birçok şirketin hedefleri içerisinde yer alıyor. Apple ve Spotify ise; bu alanın bilinen en iyi oyuncuları.

Şirketin henüz Amazon Music uygulaması üzerinde mi yoksa yepyeni bir uygulama üzerinde mi çalıştığı netlik kazanmış değil. Ancak raporlara göre şirket, ABD için 15 dolara yayınlayacağı bir hizmet sunacak. Şirket, bu müzik akış hizmeti ile daha yüksek kaliteli müzik ve daha büyük bir müzik kütüphanesi sunmayı amaçlıyor.

Amazon Spotify’a rakip oluyor! - Resim : 1

Şirketin bu yeni hizmetiyle ilgili en çok merak edilen bir diğer husus ise, kalitesinin ne boyutta olacağı. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; CD kalitesinden çok daha üstün olacağı defalarca vurgulandı. Bu ses kalitesinin Alexa ile birleşmesi, ortaya inanılması güç bir ses deneyimi çıkaracağı düşünülüyor.

Elbette Amazon’un karşısına çıkacak en önemli detay, telif hakları olacak. Spotify telif hakları nedeniyle çok büyük bir bütçe ayırmak zorunda kalmıştı. Amazonun’da muhtemelen buna benzer bir bütçe ayırması gerekecek. Eğer Şirket; hem telif hakları konusunda hem de ses kalitesi bakımından bekleneni verebilirse bu; Apple  Music ve Spotify’e çok güçlü bir rakip geliyor anlamına gelecek!

Siz, Amazon'un bu yeni müzik hizmetleri hakkındaki ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.