Güncel

Amazon Studios artık amatörleri kabul etmeyecek!

Amazon Studios, 30 Haziran 2018'de tüm amatör yazarlara kapısını kapatıyor.


Yıllar boyunca, Amazon Studios, amatör yazarların senaryolarını sunmaları için kapılarını herkese açık tutuyordu. Bu sistem, kullanıcının fikrinin belgenerek şirkete  gönderilmesiyle işlemekteydi. Çalışmaları beğenilen kullanıcıların eserleri belirli bir anlaşma koşuluyla gelecek projeler için değerlendiriliyordu. Ancak, Amazon, 30 Haziran 2018'de bu özelliğini tüm kullanıcılara kapatıyor.

Şirketin yazarlara sunduğu Storybuilder ve Storywriter araçlarına hala erişebileceksiniz, ancak Amazon'a çalışmalarınızı gönderemeyeceksiniz. Eğer hala bu konuda hayalleriniz varsa, Withoutabox, IMDb Pro ve ya Prime Video Direct üzerinden yazarlar yayın yapabiliyorlar.

Amazon, verilen bu kararın ''daha verimli olmanın yollarını aramak'' olarak nitelendirmekte. İnternet devi şu anda büyük bütçeli projeleri ile gişe rekorları kıracak gösteriler yaratmaya odaklanıyor. Amatör sunumlar yerine yerleşik üretim ekiplerine güvenerek güvenli bir şekilde şansını denemek isteyen Amazon, verdiği bu karar sonucunda şimdiden yazarlar tarafından tepkileri üzerine toplamış durumda.

Amazon'un henüz ne tarz projeler üzerinde çalıştığı açıklanmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.