Donanım

Amazon, Ring'i satın aldı!

Amazon yeni satın aldığı akıllı kapı zili Ring ile Alexa’yı bir adım daha öne taşımayı hedefliyor.

Amazon akıllı kapı zili markası Ring'i satın aldı!

Akıllı kapı zili markası Ring, Amazon tarafından satın alındı. Amazon, farklı alanlardaki firmaları satın alarak her geçen gün büyüyen bir güç haline geliyor. Muhtemelen yeni satın aldıkları akıllı zilleri kendi yapay zekalarıyla birleştirerek Alexa’yı bir adım daha öne taşıyacaklar.

Ring’in Ceo’su Jamie Siminoff yaptığı açıklamada “Şirketimizin globalleşme hedefine Amazon sayesinde daha çabuk ulaşacağız. Artık Ring ekibi tarafından üretilen akıllı ziller tüm insanların hayatına girme konusunda önemli bir adım atmış oldu.” dedi.

Müşterilerin büyük memnuniyet duyduğunu belirten Ring ekibi, yeni misyonlar üzerinde çalışarak güvenliği bir üst kademeye taşıyacaklarını duyurdu. Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Amazon’un kıdemli başkan yardımcısı Dave Limp, bunun sadece bir başlangıç olduğunu ve gelecekte tüm müşterilerinin evlerini, mahallelerini güvence altına almak için en uygun maliyette ürünler sunacağının altını çizdi.

Alexa nedir? 

İnternet ve ticaret devi Amazon.com sesli kontrol edilebilen kablosuz hoparlörünü tanıtmıştı. Bu hoparlör hatta birçok kişi tarafından “kutu içerisindeki Siri” olarak nitelendirilmişti. Amazon’un bu ürünü sorulan soruları yanıtlayabilme özelliği taşıyor.

Echo, müzik çalabilmenin yanı sıra Amazon üzerinden sipariş verebiliyor. Ve bu ürünü Alexa diye seslenerek istediğimiz şeyleri sorabiliyoruz. Ayrıca, Amazon Prime üyesi iseniz Alexa, Amazon’un Prime Music katalogunda bulunan binlerce şarkıyı çalabilir.

Yorumlar
sefser
birde her evde bu kapi illerini hayal etsenize adamlar dunyanin ucundan bunlarin takili oldugu alanlari izelemek icin uydu beklemeyecekler artik.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.