Güncel

'AMD' zor durumda!

Büyük bir işçi kıyımı yolda mı?

'AMD' zor durumda!

Dünyanın en büyük donanım üretici firmalarından AMD önümüzdeki günlerde CNET'in yazdığı habere göre %20 ila %30 gibi bir oranda işçi çıkarımına gideceği belirtiliyor. Firmanın yıllardır aynı seviyede düzenli bir şekilde giden ekonomisinin bu yıl sekteye uğradığı belirtiliyor.

Yine gelen bilgilere göre yılın üçüncü çeyreğine dair açıklanacak mali tablolarında yüzde 10'luk gelir düşüşü olacağı ortaya çıkan AMD, bu rakamların gerçeği yansıtması halinde son zamanlarda gerçekleştirdiği en büyük işçi çıkarımını gerçekleştirmiş olacak.

1350202968_b327av0t.jpg
AMD'de de yaşanan bu darboğazlığın nedeni olarak son yıllarda PC pazarının hızlı bir şekilde düşüşe geçmesi ve mobil pazarın bunun tam tersine yükselişe geçmesi olarak gösteriliyor. Firmanın bu darboğazdan kurtulmak için başvuracağı işçi kıyımına mühendislik ve satış departmanlarından başlayacağı bekleniyor. AMD henüz hiçbir işçisini işten çıkarmamış olsa da söylentiler çok yakında gerçekleşeceğe benziyor, çünkü istatistikler bunları doğruluyor. PC üretiminde bu senenin üçüncü çeyreği ile geçen sene yani 2011'in aynı dönemini karşılaştırdığımızda yüzde 8'lik düşüş gözlerden kaçmıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.