Güncel

Amerika nükleer insansız hava aracı üretecek

Amerika aylarca yakıt ikmali yapmadan havada kalabilecek insansız hava aracı projesini hazırladı.

Amerika nükleer insansız hava aracı üretecek

Amerikalı bilim adamları, yakıt ikmali yapmadan aylarca dünyanın uzak bölgeleri üzerinde uçabilen ve nükleer güç ile çalışan insansız hava aracı (İHA) üretmek için proje hazırladı.

1333398650_reaper-drone-8807-008.jpg

Araştırma ve geliştirme ajansı Sandia National Labaratuvarı'nda Amerika hükümetinin Northrop Grumman ekibi tarafından geliştirmesi planlanan insansız hava aracına daha fazla güç eklenerek yakıt ikmali yapmadan günlerce hatta aylarca daha çok havada kalması sağlanacağı Sandia tarafından yayınlanan proje özetinde bildirildi.

Sandia Northrop Grumman ekibi insansız hava aracı için nükleer bir çözüm üzerinde yerleşmeden önce büyük ve orta ölçekli güç sistemlerine baktı. Northrop Grumman ekibi uzun zaman önce 1986 yılında helyum soğutmalı nükleer reaktör ile donatılmış bir drone patentini alması ile bilinmektedir. Daha önce Amerika hava kuvvetleri araştırma laboratuvarında nükleer projeler üzerinde çalışmıştı. Nükleer yakıtlı insansız hava aracı için çalışmalar 1950'den buyana yapılmaktadır.

Yorumlar
Misafir
peki iran nükleer bomba yaptığında avrupa ülkeleri ayağa kalkıyordu nerede avrupa ülkeleri gavur yapınca ses yok müslüman ülke yapınca yer yerinden oynuyor yok öyle yağma artık müslüman ülkeleri uyandı birlikte el ele verip avrupada ki hırıstiyan ülkelerini yok etmeleri lazım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.