Güncel

Bu Karnaval Türkiye’deki radyo sektörünü değiştirecek

Türkiye'nin en kapsamlı müzik platformu Karnaval.com, müzikseverlere eski müzik dinleme alışkanlıklarını unutturacak bir dijital platform olarak hayata geçti.

Bu Karnaval Türkiye’deki radyo sektörünü değiştirecek

Türkiye'nin en kapsamlı müzik platformu Karnaval.com, yeni müziklerin keşfedilip dinlenebileceği, sanatçılar ve gruplarla ilgili güncel haberlerin takip edilebileceği, konser bileti satın almaktan DJ'lerle sohbet etmeye kadar pek çok özelliği bünyesinde barındıran, müzikseverlere eski müzik dinleme alışkanlıklarını unutturacak bir dijital platform olarak hayata geçti.

1333385196_karnavallogo.jpg

Radyo yayıncılığı konusunda Türkiye'nin önde gelen medya şirketi Spectrum Medya, yeni dijital platformu Karnaval.com ile tüm müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Her hafta 2,5 milyondan fazla kişiye ulaşan ve her ay 42 milyon saat dinlenen Spectrum Medya radyoları, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek sahip olduğu büyük dinleyici kitlesine kapsamlı bir dijital platform sunuyor.

Süper FM, Metro FM, Joy FM, JoyTurk ve Radio Mydonose internet sitelerini tek bir çatı altında birleştiren Karnaval.com'un dinleyicilerin radyo deneyimlerini zenginleştiren özellikleri içerisinde;

1333385511_image001.gif

Kullanıcı odaklı servisler: Karnaval.com'un getirdiği teknolojik yeniliklerden bir tanesi olan dijital radyo oynatıcıları sayesinde dinleyicilerin çalan şarkıları durdurabilme ve geri sarıp tekrar dinleyebilme olanağıSosyal medya entegrasyonu: Sosyal medya üzerinden DJ'ler ve diğer radyo dinleyicileri ile mesajlaşma olanağı"İlk sen dinle" ve "Son durum": Yeni sanatçılar ve müziklerin talep üzerine (on-demand) keşfedilip dinlenebileceği alan ve haberler, hava durumu, yakın zamanda gerçekleşecek etkinliklerle ilgili ajandanın bulunduğu "Son durum" bölümleriEtkinlik bileti satın alma: Türkiye'de gerçekleşen etkinliklerle ilgili biletlerin Biletix.com entegrasyonu sayesinde satın alımıÖzgün yarışmalar: Farklı kampanyalarla çeşitli hediye ve fırsatların kazanılabileceği "Kazan" sayfası yer alıyor.

Karnaval.com ile radyo tarihini değiştirdiklerini söyleyen Spectrum Medya CEO'su Ali A. Abhary "Yakın geçmişe kadar dinleyiciler yeni müzikleri sadece radyolardan keşfedebiliyorlardı. Karnaval.com sayesinde yeni sanatçı ve gruplara daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşıp, aynı zamanda arkadaşları ile anında paylaşacaklar. Yakın gelecekte yapacağımız geliştirmeleri de göz önünde bulundurduğumuzda, müzik dünyası için Karnaval.com radyodan sonraki en büyük icat" dedi.

Karnaval.com'un getirdiği diğer yeni özellikler arasında ayrıca;

Ücretsiz, yüksek ses kalitesinde müzik dinlemeStüdyolardaki kameralar sayesinde dj ve programcıları izlemeSanatçılarla ilgili fotoğraf, video ve biyografilere ulaşabilme imkanları bulunuyor.

Karnaval.com mobil ortamdaki dinleyicileri için de çok yakında iPhone, Android, Blackberry, Nokia uygulamalarını da hayata geçirecek.

Ali A. Abhary, projenin ortaya çıkışı sürecini anlatırken; "Spectrum Medya'ya ilk adım attığımda, Metro FM ve Süper FM, Türkiye'nin önde gelen radyo istasyonlarıydı. 20 yıl boyunca bu markaları devam ettirmek, büyük bir başarı aslında. Mevcudu daha da ileri götürmek üzere, radyoları dijital dünyaya uyarladık. Karnaval.com fikri ile sektörde eksikliğini fark ettiğim bir fırsat yakaladık.

1333384975_karnavalcom.png

Spectrum Medya şu an dijital radyo sektöründe 1 numara. İnternet erişim yüzdelerine göre ilk 5'teki 3 radyo*, Spectrum Medya bünyesi altında yer alıyor.  1 numara olan Radio Mydonose, internet dinleyicisinin %60'ını oluşturuyor. Amerika'da bile böyle bir yüzdeye rastlamak mümkün değil.

Dinleyicilerimiz neredeyse biz de orada olmalıyız ve şu anda onlar, internette, Facebook'ta, Twitter'da, akıllı telefon veya tablet bilgisayarlarında. Dolayısıyla biz de aynı sosyal ağlardayız.  Yapılan araştırmalara göre dinleyicilerimiz çalışırken işyerlerinde radyolarını dinliyorlar. Dinleme zamanlarına bakıldığında; genel olarak sabah saatlerinde yükselme, öğle yemeği arasında düşme ve öğleden sonra ise zirveye ulaşma eğilimi gösteriyor. Radyo halen Türkiye'nin evde, işte ve yolda bir numaralı arkadaşı." dedi.

Karnaval.com'un geliştirilme sürecinde olduğunu açıklayan Ali A. Abhary bunun daha sadece başlangıç olduğunu, dinleyicilerine yepyeni sürprizler sunmayı planladıklarını belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.