Güncel

Amerikalı kripto mühendisler hakkında şaşırtan gerçek!

Araştırma ortaya koyuyor: Amerikalı kripto mühendisleri, dünya çapında en yüksek maaş alan kişilerdir!

Amerikalı kripto mühendisler hakkında şaşırtan gerçek!

Yeni araştırma, genişleyen kripto para ayı piyasasına rağmen, sektördeki mühendislerin teknoloji alanındaki emsallerine kıyasla hala marjinal olarak yüksek kazandıklarını gösterdi. Bununla birlikte, belirli bölgelerdeki kripto mühendisleri, muadillerinden daha fazlasını kazanıyor.

Amerikalı kripto mühendisler hakkında şaşırtan gerçek!

6 Aralık'ta yayınlanan Pantera Capital araştırmasına göre, özellikle 2022'de Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki mühendisler ortalama 177.653 Dolar maaş alırken, bölgenin medyan maaşı 165.500 Dolar.

Avrupalı ​​blockchain geliştiricileri için ortalama maaş 112.476 dolar, ortalama maaş ise 93.870 dolar. Asya'nın ortalama maaşı 85.000 dolar. İlginç bir şekilde, Asyalı mühendisler ortalama 70.919 $ ile Kuzey Amerikalı meslektaşlarından iki kat daha az kazanıyor.

Küresel blockchain maaşları

Ek olarak, araştırma, blockchain mühendislerinin ortalama 68.310 dolar kazandığı ve medyan paketin 23.293 dolar olduğu Hindistan için ortalama taban maaşı gözden geçirdi. Bulgular ayrıca, küresel Web3 ve blockchain ortalama taban maaşının 128.606 $ olduğunu kaydetti.

Amerikalı kripto mühendisler hakkında şaşırtan gerçek! - Resim : 1

Küresel kripto mühendisleri maaşları. Kaynak: Pantera Capital

Bulgular, kripto sektörü alanındaki coğrafi olarak dağıtılmış 15 girişime dayanıyor ve şirketlerin anketi, çoğunluğu %87 uzaktan tabanlı olmak üzere beş ila 115 kişiden oluşan bir iş gücüne sahip. Mühendisler için anket, dünya çapında 224 kripto mühendisinden alınan geri bildirimleri örnekledi.

“Ortalama olarak, kripto varlık endüstrisindeki profesyoneller, Web2'deki emsallerinden çok daha fazlasını kazanıyor. Web2 alanında maaşların hızla değiştiğini kabul ediyoruz ve Web3 maaşlarının daha da hızlı değişme eğiliminde olduğunu ilk elden biliyoruz" dedi araştırmacılar.

Kripto işine etkisi

Bu durumda çalışma, Asya ve Avrupa'da kripto işletmelerinin kurulmasının, emeğin karşılanabilirliğinden kaynaklanabileceğini kaydetti. Araştırmacılar, kripto endüstrisi maaş farkının, alandaki şirketlerin en çok tercih ettiği bölgeleri bilgilendirebileceğine dikkat çekti.

Aynı zamanda, Asya pazarındaki ucuz işgücü, geliştiricileri, çoğunlukla uzaktan çalışmaya geçişten yararlanarak yurtdışında fırsatlar aramaya zorluyor.

Diğer yerlerde, ayı piyasası kripto ile ilgili girişimlere olan ilgiyi caydırmamış gibi görünüyor. Bu satırda, Temmuz ayındaki bir Findbold raporu, iş çalışanlarının yaklaşık %50'sinin kripto para birimlerinde ödeme almayı tercih ettiğini belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.