Güncel

R. Kiyosaki: Fed trilyonlar bastığında Bitcoin sahipleri daha da zenginleşecek!

Ünlü yatırımcı R. Kiyosaki, Fed trilyonlar bastığında Bitcoin sahiplerinin "daha da zenginleşeceğini" söyledi

R. Kiyosaki: Fed trilyonlar bastığında Bitcoin sahipleri daha da zenginleşecek!

"Rich Dad Poor Dad" adlı kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Federal Rezerv'in daha fazla para basmayı planlama olasılığına rağmen yatırımcıların gelecekte daha da zenginleşme şansı olduğunu öne sürdü.

R. Kiyosaki: Fed trilyonlar bastığında Bitcoin sahipleri daha da zenginleşek!

Kiyosaki'ye göre, ek para basımının etkilerinden kaçınmak için, Bitcoin ( BTC ) sahipleri, Fed para politikasını değiştirdiğinde muhtemelen daha da zenginleşecek, dedi 9 Aralık'ta bir tweet'te.

Yazar, Bitcoin'in yanı sıra altın ve gümüş gibi değerli metallerin para biriktirmenin aksine daha fazla değer kazandıracağını da sözlerine ekledi. İlginç bir şekilde Kiyosaki, durumun "bir sonraki küresel Lehman" olduğunu belirterek, emekli maaşlarının kabarabileceği konusunda uyardı. Özellikle, 2008'de Lehman Brothers'ın iflası, durgunluğa kısmen katkıda bulunan yüksek faizli mortgage krizinin doruk noktasıydı.

“PENSIONS sonraki küresel LEHMANN. Ne yapacaksın? Daha zengin mi yoksa daha fakir mi olacaksın? Altın, gümüş ve Bitcoin'e sahip olan insanlar, Fed, Hazine, Wall Street dönüp trilyonlarca sahte dolar bastığında daha da zenginleşecek. Sahte para biriktirenler en büyük kaybedenler olacak. Kaybeden olmayın” dedi.

R. Kiyosaki: Fed trilyonlar bastığında Bitcoin sahipleri daha da zenginleşecek! - Resim : 1

Kiyosaki'den ekonomik çöküş uyarısı

Gerçekten de Kiyosaki, Federal Rezerv'i kurumun enflasyonu ele alışından sorumlu tutarken feci bir piyasa çöküşü uyarısında bulunmaya devam etti. Nisan ayında, enflasyon kontrol altına alınmazsa ABD nüfusunun yaklaşık %50'sini yok edebileceğini belirtti.

Bu arada yazar, kripto para birimlerinin ve değerli metallerin güvenli bir sığınak sunabileceğini ileri sürdü. Kripto piyasası manevrasına ve FTX kripto borsasının çöküşüyle ​​daha da kötüleşen uzun süreli satışlara rağmen Kiyosaki , Bitcoin konusunda hala yükselişe geçtiğini ileri sürdü. Kiyosaki'ye göre:

“Bitcoin konusunda hala iyimserim ama gümüş ve gümüş ETF'yi aynı şey olarak düşünmeyin ve Bitcoin, Sam Bankman-Fried ile aynı değil. Sorun FTX.”

Aslında Kiyosaki, kripto sektörü krizine rağmen FTX gelişiminin dijital para birimlerinin geleceğini etkilemediğine inanıyor.

Ekonomiyi batırabilecek faktörler

Kiyosaki, küresel ekonominin tedarik zincirindeki bozulma, artan enflasyon ve siyasi istikrarsızlık temelinde batabileceğine işaret ederek, ABD ve Çin ticaret savaşlarını potansiyel bir tehdit olarak seçti.

Kiyosaki, Bitcoin'de yükselişini sürdürürken, varlık günlerce süren konsolidasyonun ardından 17.000 doların üzerinde sağlam bir ralli yapmaya çalışıyor. Basın zamanında Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %1,5 artışla 17.180 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.