Güncel

Stake edilmiş Ethereum, Mart 2023'te piyasaya sürülecek! Yani?

Stake edilmiş Ethereum, Mart 2023'te piyasaya sürülecek! Boğa mı?

Stake edilmiş Ethereum, Mart 2023'te piyasaya sürülecek! Yani?

Ethereum ( ETH ) geliştiricileri, ağı Proof-of-Stake'e ( PoS ) geçiren tarihi Merge yükseltmesinden sonra stake edilmiş ETH çekme işlemlerinin başlayacağı olası bir tarihi duyurdu.

Stake edilmiş Ethereum, Mart 2023'te piyasaya sürülecek! Yani?

CoinDesk'in 8 Aralık'ta  bildirdiğine göre, geliştiricilerin Mart 2023'te Şanghay hard fork'unu piyasaya sürmesi amaçlanıyor, EIP 4895 kodunu içeren yükseltme para çekme işlemlerini etkinleştirecek.

En son gelişme, ağın Şanghay hard forkuyla bağlantılı tüm hataları çözen handong test ağını açıklamasından ancak bir ay sonra geldi. Geliştiriciler ayrıca Şangay'da EVM Nesne Formatını (EOF) uygulamayı kabul ettiler. Biçim, Ethereum Sanal Makinesini yükseltmek için bir EIP koleksiyonunu ifade eder.

Ayrıca, Ethereum, 2023 sonbaharında ortaya çıkan ve önemli ölçeklendirme yükseltmelerinin üstesinden gelmek için muhtemelen başka bir hard fork geçirecek.

Ethereum yükseltmelerinin fiyat üzerindeki etkisi

Ethereum'un PoS protokolüne geçişten önceki son aylarda gelişimini sürdürdüğünü belirtmekte fayda var. Bu doğrultuda topluluk, güncellemelerin ETH'nin fiyatını olumlu yönde etkilemesini ve potansiyel olarak kurumsal yatırımcıları ağa yönlendirmesini bekliyor.

Ancak, Merge yükseltmesi beklentiyi karşılayamadı ve yükseltme, söylentiyi satın al haberi sat olayına dönüştü . Gerçekten de, kripto para birimi, yükseltme yönünde ivme kazanmaya başladı, ancak genel piyasa gerilemesinin ağırlığını taşıyan kazanımları elinde tutamadı.

Merge yükseltme beklentilerini karşılayamamasına rağmen Ethereum, 2022'nin ikinci yarısında Bitcoin'den ( BTC ) daha iyi performanslar yayınladı . İlginç bir şekilde, Ethereum savunucuları, devam eden ağ yükseltmeleriyle, piyasa değerine göre ikinci sıradaki kriptonun muhtemelen Bitcoin'i alt üst edeceğine inanıyor.

Ayrıca, piyasaya sürülen yeni tokenler ile Şangay yükseltmesi, Ethereum için dalgalı zamanlar anlamına gelebilir. Aynı zamanda, durum, FTX kripto borsasının çöküşünün serpintisiyle karakterize edilen mevcut piyasa gerilemesini karmaşıklaştırabilir.

Ethereum fiyat analizi

Mevcut durumda, Ethereum 1.250 dolardan işlem görüyor ve devam eden konsolidasyonun ortasında belirleyici bir fiyat hareketi yapamıyor. Varlığın haftalık grafiği, yaklaşık %1,2'lik küçük bir ralliye işaret ediyor.

Stake edilmiş Ethereum, Mart 2023'te piyasaya sürülecek! Yani? - Resim : 1

Ethereum yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Genel olarak, boğalar daha fazla hareket için güç toplamaya çalışırken, Ethereum son zamanlarda yatay işlem gördü . Varlık şu anda 1.200 $ destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Konumu korumak için, Ethereum boğalarının ayılara karşı savaşı kaybetmemek için daha fazla eyleme ihtiyacı var .

Gerçekten de, Ethereum desteği kaybederse , bu hareket varlığın olası yükseliş rallisini geçersiz kılar.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.