Güncel

Android 12 yakında geliyor!

Android 12 beta testlerine devam ediyor. Beta süreci istediği gibi giden Google'ın yakında tanıtması bekleniyor.

Android 12 yakında geliyor!

Google, Şubat ayında ilk Android 12 geliştirici önizlemesi'ni kullanıma sunmuştu. Yıl ilerledikçe şirket, Android 12'nin geliştirilme süreci istenildiği gibi gitmiş ve Beta kanalına hızla geçmişti. Geçen ay şirket, Android 12 Beta 4'ü ve ardından bir düzeltme olan 4.1 güncellemesini yayınladı. O zamanlar Beta 4.1'in kararlı güncellemeden önceki son sürüm olacağını zannediyordu ancak öyle olmadı.

Android 12 haftalar sonra yayınlanabilir

Android 12 Beta 5, neredeyse kullanıma hazır olan "yayın adayı" sürümüdür. Belki de Google, kararlı sürümden önce son bir geri bildirim turu toplamaya çalışıyor olabilir.

Android 12 yakında geliyor! - Resim : 1

Bu en son sürüm, yepyeni Pixel 5a akıllı telefon için de destek sağlayacak. Bu nedenle, Android 12 tam kullanıma sunulmadan önce beta test programına girmek için son şanslarınız olabilir.

Google, bir süre daha yeni Android Beta güncellemelerini Eylül ayına kadar verme planına bağlı kalacak. Hem Android 10 hem de Android 11 güncellemeleri Eylül ayının başında gelmişti. Görünüşe göre, Android 12 güncellemesi biraz daha uzun sürmüş. Akıllı telefonlara veya en azından Google akıllı telefonlarına bu sefer Eylül ayının sonuna kadar ulaşması bekleniyor.

Android 12 güncellemesi, Android meraklıları ve Pixel akıllı telefon sahipleri için heyecan verici olsa da, diğer firmaların Android sürümlerine sahip olan kullanıcılar için çok da önemli değil. Bu akıllı telefon üreticilerinin Android 12'nin ilgili sürümlerini geliştirmeleri birkaç ay daha sürecek. Elbette Google'ın, Android 12'yi kullanıma sunması ile, bu şirketlerin çoğu için Android 11'in geçmişte kaldığı anlamına geliyor.

Geçtiğimiz yıllara bakacak olursak, yeni bir Android güncellemesi, diğer markalar için ilk etapta pek ilgi çekici olmuyordu. Ancak son yıllarda Google, şirketleri cihazlarını güncellemeye zorlayarak Android sürümlerinin daha erken yayınlanmasını sağladı. Arama devi, şirketleri en son Android sürümüne sahip, yeni cihazları piyasaya sürmeye zorlayan bazı son tarihler de belirliyor.

Android 12 yakında geliyor! - Resim : 2

Bu, son yıllarda güncelleme sorununu büyük ölçüde azalttı. Elbette Samsung gibi bazı şirketlerin de güncellemelerle ilgili politikalarında değişiklik oldu.

Android 12, muhtemelen Android 10'dan ve muhtemelen Android 9 Pie'den bu yana yapılan en büyük güncellemedir.

Android 12'yi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yorumlar
Abu
Android 12 geldi gelecek diyene kadar adam ios 15 geldi. 12 yarın gelse bile elimizdeki 2021 model telefona gelmesi yine aylar sürer. Görsellik olarak androidin her yeni sürümü bana bir önceki sürümünü aratıyor. Googlenin telefonlar için ne kadar olmassa olmaz oldugunu huawei lerde gördük fakat google galeri google rehber google mesajlar ve simgeler sanki ilkokul çocuğu tarafindan tasarlanmış gibi.
Cevapla
SƏİD
Android 11 telefonu dondurdu heç olmasa 12 dondurmasını ümüdüm android 12 bəlkə donmaya
Cevapla
Feryat
Tavşanın sutununun suyuna döndü.. samsung telefonlarına bu sene gelmez Artık samsung zamanı uzattıkça uzatır yılan hikayesi gibi olacak..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.