Güncel

Ant-Man Türkiye'de çekiliyor!

Marvel Studios'un yeni filmi Ant-Man'in çekimleri başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Ant-Man çekimlerinin Türkiye'de gerçekleşeceğini açıkladı.

Ant-Man Türkiye'de çekiliyor!

Marvel Studios, yaklaşık 10 yıla büyük bir damga vurmayı başardı. Iron Man ile başlayan seri Avengers: Endgame ile sona ermişti. Ancak Marvel, sinemanın ekmeğini daha uzun süreler yiyebilmek için B planını devreye sokmuş ve sevilen karakterlerinin filmlerini çekeceğini açıklamıştı. Ant-Man'in 3. filmi için kolları sıvayan Marvel, mekan olarak Türkiye'yi tercih etmesi ile dikkat çekti.

Ant-Man Kapadokya'da çekiliyor

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ant-Man'in yeni filminin Kapadokya'da çekileceğini bugün resmi olarak duyurdu. Nuri Ersoy konuyla ilgili olarak; "Figüranından tutun en üst seviyedeki oyuncu da görev alabiliyor. Yerel prodüksiyon firmaları da iş yapıyorlar. En son çekilen film, 60 milyon dolarlık bütçeli bir film. Yaklaşık 10 milyon doları Türkiye'de harcanıyor. Sanayi sitesindeki ustadan tutun da oyunculara kadar birçok kişi bundan etkileniyor. Şu an 'Ant-Man' var, o da Kapadokya dahil birçok bölgede çekiliyor." ifadesini kullandı.

ant-man

Koronavirüs pandemisinden dolayı birçok sinema filmi maalesef ki ertelenmişti. Pandeminin kontrol altına alınmasının ardından tekrardan çekimlere başlayan Marvel, yeni filmlerini en erken 2022 yılında vizyona sunacak gibi görünüyor. Tabii eğer pandemi tekrardan patlamazsa.

Bakan; Türkiye'de filminginturkey projesini hayata geçirdiklerini de belirtiyor. Bakan bu proje hakkında; "Bu sitenin içinde Sinema Genel Müdürlüğümüzden bir ekip, yabancı yapım firmalarının Türkiye'deki işlemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için çalışıyor. Yurt dışından bilmediğiniz bir ülkeye geliyorsunuz ve çok fazla bürokrasi var. Yurt dışından devamlı sanatçı ve ekipman getiriyorsunuz. İşte bu bürokrasiyi o kadar hızlandırdık ki inanamıyorlar." açıklamasında bulundu.

Yorumlar
bol fesli
bol bol nargile icen fesli adamlar ve bol camili göruntüler eşliğinde bir film olur zannımca
Cevapla
Hüseyin demir
Ant man hayran olduğum bi filim kostümü bi harika cok sevdigim kostüm Cok sevdigim bi filim isnlh turkiyede çekilir
Cevapla
Hdhhdhsj
Köyümde be çok güzel gidip izlerim
Cevapla
B.O.H.1967
Pandemi günlerinde Kapadokya reklam i !!!!
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
VAY BE, CAN KARDEŞ ÜLKE TÜRKİYE İLK DEFA HOLLYWOOD FİLMİNDE YER ALACAK. ŞİMDİDEN CAN KARDEŞ ÜLKE TÜRKİYEYİ TEBRİK EDİYORUM. BİZ YER ALMIŞTIK ZATEN SIRA CAN KARDEŞ ÜLKE TÜRKİYE'DE ❤️❤️🇬🇧🇭🇷🇮🇹🇪🇦❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷❤️❤️
Cevapla
Sade vatandaş
Haberin yok herhalde hayalet sürücü de kapodakyada çekildi ilk değil
Dikkat
Birçok kez hollywood da yer aldı türkiye zaten hitman, hayalet sürücü, dracula ws ws ws..
Ahmet Mehmet
Siz kimsiniz ki?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.