Güncel

En çok şikayet edilen isimler açıklandı! Türk Telekom'dan memnunuz!

Şikayetvar, 2020 yılında Türkiye'de en çok şikayet edilen isimleri açıkladı. Birçok popüler markanın yer aldığı liste bir hayli kabarık görünüyor.

En çok şikayet edilen isimler açıklandı! Türk Telekom'dan memnunuz!

Koronavirüs pandemisi 2020 yılında insanların kendileriyle baş başa kaldığı ve boş zamanlarını farklı şeyler ile geçirdiği bir yıl olarak tarihe geçti. Tabii bu süreçte insanlar firmaların ürünlerini daha fazla kullanmaya başladıkça şikayetler de aynı oranda arttı. Türkiye'nin en bilindik şikayet platformu olan Şikayetvar, 2020 yılına ait verilerini açıkladı. Bakalım ülkemizde en çok şikayeti alan firma hangisi olmuş? 

En çok hangi markalar merak edildi? 

2020 yılı verilerini derleyen Şikayetvar’da, sayfası en çok merak edilen marka 3 milyon 716 bin 966 sayfa görüntülenmesiyle Türk Telekom oldu. Türk Telekom’u, Trendyol, Ziraat Bankası, Vodafone ve Turkcell izledi.

Çılgınlarca alışveriş yapıldı

Şikayetvar’da en çok ziyaret edilen sektör 9 milyon 757 bin 502 ziyaretçi sayısıyla e-ticaret sektörü oldu. Bankacılık (6 milyon 784 bin 136) en çok ziyaret edilen ikinci, GSM Operatörleri ise (4 milyon 296 bin 771) üçüncü sektör olarak öne çıktı. Cep telefonu, özel hastane ve klinikler de en çok ziyaret edilen diğer sektörler olarak sıralandı. 

En çok şikayet edilen isimler açıklandı! Türk Telekom'dan memnunuz! - Resim : 1

Kargo, pazaryeri siteleri ve bankalar şikayet üzerine şikayet aldı

404 bin 123 şikayet sayısıyla kargo-kurye ve lojistik sektörü 2020’de en çok şikayet alan sektör oldu. Onu, e-ticaret pazaryeri siteleri (309 bin 395), bankalar (247 bin 410), internet servis sağlayıcılar (196 bin 534) ve iletişim marka ve firmaları (141 bin 862) izledi. 

2020’nin en şikayetçi ili Ankara en memnun il Muş

Şikayetvar verilerine göre Ankara 2020’de şikayetin en yoğun olduğu il oldu. Başkent Ankara’da her bin kişiye 74 şikayet düşerken, İstanbul’da bu oran 70 oldu… İzmir ise her bin kişiye düşen 60 şikayet sayısıyla üçüncü sırada yer aldı. Üç metropolü sırasıyla Antalya, Bursa, Kocaeli, Eskişehir ve Adana takip etti. 

Şikayetvar, nüfus ortalamasına göre 2020’de şikayet yoğunluğu en az olan illeri de belirledi. Verilere göre Muş binde 0,02 ile şikayet yoğunluğu en az ilk oldu. Muş’u sırasıyla Ağrı, Adıyaman ve Iğdır izledi. 

En çok şikayet edilen isimler açıklandı! Türk Telekom'dan memnunuz! - Resim : 2

Yorumlar
TC mehmetcik = Y
Türk Telekominasyon şirketi kaç senedir temenni rica arz ettik baz istasyonu için hizmet yok ve Yapilcak baz istasyonu yerde yapmıyorlar yapılmayacacak yerde yapıliyor nasil bir vatana hizmet ediyorlar alamış değilim Hizmet sıfır
Cevapla
DILAN ATASEVER
Cok yalancısınız yalan haber yapma bari kardeşim. Türk telekom kullanıyorum şebekesi hiç çekmiyor berbat ötesi anlıyor musun. Faturalı olmasam çoktan taşınmıştım.
Cevapla
Yılmaz
İnternet şu an hiç iyi değil
Cevapla
Mustafa Bey
Daha siteye zor girdim bu neyin tatavası
Cevapla
Kurban
5 GB internet tarifeye ek üstelik ilk üç ay bedava diye mesaj geldi her ay parası tıkır tıkır alındı... 😁 Özetle hakkımız zehir zıkkım olsun...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.