Güncel

AOC ve Philips monitörleri büyümeye devam ediyor

İnovasyon ve büyüme segmentlerine odaklanma, Avrupa monitör piyasasında iki markayı birlikte lider konuma getirdi.

AOC ve Philips monitörleri büyümeye devam ediyor

Monitör piyasası genel olarak hâlâ bazı zorluklarla karşı karşıya olsa da, daha büyük ekran ölçülerine eğilim trendi devam ediyor. Piyasa analisti Context’in son rakamlarına göre, 23 inç ve üstündeki ekranlar, 2015’in üçüncü çeyreğinde, bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla yüzde 12’den fazla büyüdü. AOC ve Philips monitörleri, birlikte, bu segmentte yıllık yüzde 16’yı aşan bir büyüme oranı ile piyasanın üzerinde bir performans gösterdi.

Genel monitör piyasasında da bu iki marka başarılı bir gelişim izledi. Yılın üçüncü çeyreğinde AOC ve Philips bir arada, neredeyse yüzde 15’lik bir pazar payına ulaştı. Bu da, pazar payında yüzde 26’nın üzerinde bir artış anlamına geliyor.

AOC ve MMD Avrupa Başkan Yardımcısı Thomas Schade şunları söyledi: “İki markamız, AOC ve Philips ile birlikte, sürekli inovasyona ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanıyoruz. Ekran uzmanıyız, trendleri biz belirliyoruz ve yeni kategoriler ve çözümler piyasaya yön verdiğinde her zaman ön sırada yer alıyoruz. Örneğin 40 inçlik 4K ekranımızla, yenilikçi DNA’mızı göstermiş olduk, ayrıca diğer büyük ekran ölçülerindeki monitörlerle, QHD ve 4K çözünürlüklü ekranlar ile sunduğumuz ergonomik ve kullanıcı dostu çözümler de bizim inovasyon odaklı yaklaşımımızın bazı örnekleri. Sonuç ise bizi gururlandıran ve aynı zamanda doğru stratejiyi seçtiğimizi vurgulayan bir pazar payı.

Bu iki markanın başarılı bir şekilde gelişmesi için özellikle Doğu Avrupa güçlü bir lokomotif konumunda. Piyasaların bazıları hâlâ sıkıntılı olsa da, her iki marka da pazar payını anlamlı bir şekilde nerdeyse yüzde 18’lerden yüzde 27 seviyesine yükseltti. Philips, pazar payını yüzde 50’nin üzerinde artırarak neredeyse yüzde 16’lık bir pazar payına ulaştı ve piyasada birinci konuma geldi. AOC ise, pazar payını yılın son çeyreğinde yüzde 40’ın üzerinde artırarak Doğu Avrupa monitör piyasasında markayı üçüncülüğe taşıdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.