Güncel

Apple aynı hizmeti Spotify'dan ucuza sunacak!

Müzik piyasasının iki devi Apple ile Spotify'ın rekabeti devam ediyor. Söylentilere göre Apple, Spotify'a meydan okumaya hazırlanıyor.

Apple aynı hizmeti Spotify'dan ucuza sunacak!

Geçtiğimiz hafta Spotify, 2021'in ilk çeyreğindeki ücretli abonelik sayısında %21 artış olduğunu ve kullanıcı sayısının 158 milyona yükseldiğini duyurdu.

Kullanıcı sayısındaki artışla birlikte gücüne güç katmak isteyen Spotify, abonelerine kayıpsız müzik dinleme seçeneği sunacak Spotify HiFi teknolojisini geçtiğimiz haftalarda duyurdu. Bu özelliğin 2021 sonlarına doğru hizmete girmesini hedefleyen Spotify, bu özellikle abonelerinin en sevdikleri şarkıları sanatçıların istedikleri şekilde dinlemelerini sağlayacağını ve bunun en çok istenen özelliklerden birisi olduğunu söylüyor.

AppleInsider isimli yabancı kaynağa göre; Spotify ile birebir rekabet içerisinde olan Apple'ın, bir kaç hafta içerisinde Apple Music için HiFi teknolojisini duyurması ve fiyatını 9.99 ABD doları olarak açıklaması bekleniyor.

Apple müzik fotoğrafı

Rekabet kızışıyor:

Geçtiğimiz yıl Türkiye'de de servislerini kuran Amazon firması, Amazon Music HD adlı servisi ile bir süredir 32kb kodekli sesi standart olarak ayda 5 dolar, daha yüksek kaliteli sesi ise 14.99 dolar (prime üyelerine 12.99 dolar), ve ek olarak 3 ay deneme süresi gibi rekabeti kızıştıran teklifler sunuyor.

Apple, 7 Haziran'da yapılması planlanan WWDC 2021 sırasında Apple Music'in HiFi teknolojisini sunabilir. Bunlara ek olarak hem müzik servis sağlayıcısı hem de bir kulaklık üreticisi olan Apple'ın,HiFi teknolojisi sunumu ile birlikte üçüncü nesil AirPods'u ve ikinci nesil AirPods Pro'yu tanıtması da beklentiler arasında yer alıyor.

Apple Music HiFi ve Spotify HiFi ülkemizde hangi fiyattan ne zaman hizmete girer, henüz net bir bilgi elimizde yok.

Hazır sesten bahsetmişken, aşağıdaki linkten 100 TL altına alınabilecek en iyi kablosuz kulaklıklar listemize bakabilirsiniz.

Yorumlar
💎G@kko💎
Apil hizmet konusunda çok geride ürünler ortaya çıkari
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.