Güncel

Sıcak gelişme! Binance üzerinden insanları dolandırdılar!

Gün geçmiyor ki yeni bir kripto para dolandırıcılığıyla daha karşılaşmayalım. Dolandırıcılar bu sefer de dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'ı hedef aldı.

Sıcak gelişme! Binance üzerinden insanları dolandırdılar!

Binance hem dünyada, hem de ülkemizde en çok kullanılan kripto para platformlarının başında geliyor. Kısa bir süre öncesine kadar Türkiye'deki yatırımcılar ağırlıklı olarak yerli borsalar üzerinden işlem yapıyorlardı. Fakat Thodex vurgunundan sonra yerli borsalara olan ilgi ister istemez azaldı. Thodex vurgununa ilişkin detaylar daha netleşmeden bu sefer de VeBitcoin vurgunu geldi.

Hal böyle olunca yerli yatırımcılar da çareyi dünyanın en büyük hacme sahip kripto para borsası Binance'a geçmekte buldular. Peki Binance tam olarak güvenli mi? İşte asıl sorulması gereken soru bu. Hemen cevabını da verelim. Eğer siz yeterince zekiyseniz Binance üzerinden dolandırılmanız hayli zor. Fakat araştırmadan, sadece sosyal medyadaki duyumlarla işlem yapıyorsanız o zaman vah halinize.

Sıcak gelişme! Binance üzerinden insanları dolandırdılar! - Resim : 1

Dikkat Binance üzerinden insanları dolandırdılar!

Ülkemizdeki son kripto para vurgunu Binance'ın ismi ile gerçekleştirildi. Bir grup dolandırıcı açtıkları Binance Destek sosyal medya hesabı ile tam 8.66 BTC çalmayı başardı. Üstelik bu grup yaklaşık değeri 4.2 milyon TL olan BTC'yi yalnızca 11 kişiden aldı.

@BinanceTrDestek ismiyle açılan hesap yapılan şikayetler sonrasında Twitter tarafından kapatıldı. Fakat dolandırıcılar bu sefer de başka bir hesapla yatırımcıları dolandırmayı denediler.

Dolandırıcılar yatırımcılara BTC miktarını 5'e katlama sözü vererek kısa sürede hesaplarına 8.66 BTC transferi gerçekleştirdiler. Açıkçası okurlarımızı bu konuda hep uyardık. Kripto para tarafında yatırım yaparken de tavsiye alırken de kimseye güvenmemeniz gerekiyor. Yoksa işin sonu pek de iyi yerlere gitmiyor.

Not: İçeriğimiz hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Yorumlar
💎G@kko💎
Artık devletimizin yerli kıripto para borsamizi kurmalı ve vergi ile dışa akan yabancı ülkelere giden paraları ülkemizin hizmetine sunmalı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.