Güncel

Apple bu yıl yeni model çıkarmayacak!

Apple'ın kablosuz kulaklıkları olan AirPods serisi çıktığından beri en çok satan kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyor. Fakat eğer yeni modelleri bekliyorsanız biraz dişinizi sıkmanız gerekecek.

Apple bu yıl yeni model çıkarmayacak!

Apple’ın kablosuz kulaklıkları piyasadaki en kaliteli kablosuz kulaklık modelleri arasında yer alıyor. Oldukça güzel ve kendine özgü özelliklere de sahip olan kulaklıkların tek kötü yanı ise tüm özellikleri ile kullanabilmek için bir Apple cihazla kullanmak zorunda olmanız. Yani bir iPhone, iPad veya Mac modeli ile kullandığınızda AirPods serisindeki kulaklıkların tam keyfini sürebiliyorsunuz.

İlk nesli 2016’nın Aralık ayında çıkan AirPods aynı zamanda kablosuz kulaklıkların şekilsel olarak gideceği yönü belirlemişti. Kabloları kesilmiş EarPods gibi duran AirPods’un çıkışından sonra diğer tüm markalar da AirPods’a benzer şekilde kuyruklu bir tasarıma sahip kablosuz kulaklıklar çıkarmaya başladı.


AirPods 3 tasarım olarak AirPods Pro'ya benzeyecek

Airpods 2 ve AirPods Pro

Mart 2019’da ise AirPods’un ikinci nesli piyasaya sürüldü. Daha güçlü H1 işlemci ile özellikle ses gecikmesi konusunda büyük atılım yapan AirPods 2, kablosuz kulaklık ile oyun oynamak isteyenlerin de gözdesi haline geldi. Çünkü diğer kablosuz kulaklıklarda oyun sesleri görüntüden rahatsız edici şekilde geç geliyordu. Yaklaşık 1 saniyelik bir gecikme yaşanabiliyordu. AirPods 2 ise bu gecikmeyi 178 milisaniyeye yani normal gecikmenin beşte birine kadar indirmeyi başardı. Daha sonra 2019’un Ekim ayında çıkan silikonlu kulakiçi kulaklık AirPods Pro’da ise bu süre 144 milisaniyeye kadar indirildi.

Yeni AirPods serileri 2021 içerisinde çıkmayacak

En son Ekim 2019’da piyasaya sürülen AirPods Pro’nun üzerinden 1,5 yılı aşkın bir süre geçti. Kullanıcılar AirPods 3 veya AirPods Pro 2’nin 2021 yılı içerisinde çıkmasını bekliyordu. Fakat son gelen haberler bu yönde değil. Bloomberg’in haberine göre yeni AirPods serisi kablosuz kulaklıklar en erken 2022 yılı içerisinde gelecekler. AirPods 2’nin Mart ayında tanıtıldığını düşünürsek AirPods 3’ün de 2022’nin bahar aylarında tanıtılacağını varsayabiliriz.


AirPods Pro 2, Beats Studio Buds benzeri kuyruksuz bir tasarım ile gelecek

AirPods 3

AirPods 3 hakkında diğer bildiklerimiz ise AirPods ve AirPods 2’nin aksine, tıpkı AirPods Pro gibi daha kısa kuyruklara sahip olacağı. İşin doğrusu ilk iki nesilde kuyruklar fazla uzundu ve bu durum kulaklıkların sanki kablosu varmış da sonradan kesilmiş gibi bir görüntüye yol açıyordu. AirPods Pro ise kulakta çok daha şık duruyordu. Apple da bunun farkına varmış olacak ki AirPods 3 aynı şekilde daha kısa kuyruklar ile piyasaya sürülecek. Ayrıca AirPods 3 yine AirPods Pro gibi daha geniş ve kısa bir şarj kutusu ile gelecek.

AirPods Pro

AirPods Pro 2’nin ise tamamen kuyruksuz bir tasarımla geleceği konuşuluyor. AirPods Pro 2’nin dizaynının gelecek ay tanıtılacak yeni Beats kablosuz kulaklıklar ile benzer olacağı düşünülüyor. Bu konuda sızıntılara konu olan fakat henüz tanıtılmayan Beats Studio Buds referans alınabilir. Ayrıca AirPods Pro 2 daha gelişmiş sensörlere sahip olacak ve bu sayede fitness takibi için de kullanılabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.