Güncel

Apple çalışanı, müşteriyi bilgilerini sızdırmakla tehdit etti!

Bir Apple müşterisi, bir şirket çalışanının, iCloud hesabını kaldırmak istediği için fotoğraf, e-posta ve kişiler de dahil olmak üzere, bulutta depolanan tüm dosyalarını ssızdırmakla tehdit ettiğini iddia etti.

Apple çalışanından müşteriye tehdit!

Çin'deki bir Apple müşterisi, bir şirket çalışanının, iCloud hesabını kaldırmak istediği için fotoğraf, e-posta ve kişiler de dahil olmak üzere, bulutta depolanan tüm dosyalarını silmekle tehdit ettiğini iddia etti.

Weibo'da yayınlanan iddiaya göre, dahili bulut depolama alanının devlete ait Guizhou-Cloud Big Data Industry Development Co. Ltd. tarafından ele alınacağını öğrendikten sonra Çinli müşteri, iCloud hesabını kapatmak için Apple ile temasa geçti.

Apple’ın bulut verilerini Çin sunucularına taşıma kararı, gizlilikle ilgili endişelere yol açtı. Bu nedenle Qin adlı müşteri, telefonda bir Apple çalışanına, iCloud hesabını kapatmak istediğini söyledi.

Apple çalışanı, müşteriyi bilgilerini sızdırmakla tehdit etti! - Resim : 1

Daha sonra bu konuşma, müşteri herhangi bir kişisel bilgiyi paylaşmayı reddedince sözlü kavgaya dönüştü. Daha sonra Apple müşterisi, aynı gün iCloud'a bağlı e-posta adreslerini kontrol etmesini istediği iddia edilen çalışan tarafından çağrıldı. Cupertino merkezli bir şirkette kıdemli danışman olarak çalışan kişi, Çin'de popüler olan mesajlaşma platformu QQ'dan bir saat içinde arkadaşlık isteği gönderilmemesi durumunda müşteriyi bulutta depolanan tüm dosyaları sızdırmakla tehdit etti.

Daha sonra Qin, bir arkadaşlık isteği göndermesine rağmen, hiçbir zaman kabul edilmediğini ve çalışanı geri çağırdıktan sonra, tüm bilgilerinin buluttan kopyalandığını söyledi.

Qin, durumun polise bildirildiğini, Apple'ın soruşturma başlattığını ve çalışanın kovulduğunu, ancak hangi verilerin tehlikeye düşebileceğine dair herhangi bir bilgi vermediğini açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.