Güncel

Apple, Instagram takip uygulamasını mağazasından kaldırdı!

Apple, Instagram takipçi ve beğeni kontrolü sağlayan üçüncü taraf uygulaması Like Patrol’u mağazasından kaldırdı.

Apple, Instagram takip uygulamasını mağazasından kaldırdı!

Apple, Instagram’ın kısa süre önce geliştiricilerine ihtarname gönderdiği, Instagram takipçi ve beğeni kontrolü sağlayan üçüncü taraf uygulaması Like Patrol uygulamasını Apple Store'dan kaldırdı.

Apple, Instagram takip uygulamasını mağazasından kaldırdı!

Geçtiğimiz ay “Takip” sekmesini tüm uygulamalarından kaldıran Instagram, bunu insanların kendi paylaşımlarına odaklanması için yaptığını belirtmişti. Sosyal paylaşım sitesi, diğer yandan üçüncü taraf uygulamaların “Takip” sekmesini kopyalamasını engellemek için çalışmaya devam ediyordu. Like Patrol ise bu uygulamalardan en bilinenleri arasında.

Zira kısa süre önce Instagram’ın, Like Patrol'ün geliştiricilerine ihtarname göndermesi ile bu uygulamanın ismi gündeme gelmişti.

Şirket, takip ettiğiniz kişilerin hangi gönderilere beğeni ve yorum bıraktığını ya da kimleri takip ettiğini görebilmenize ve daha birçok bilgiye ulaşmanıza imkan sunan bu uygulamaların kapatılmasına karşı atmış olduğu adımlar meyvesini vermeye başlamış görünüyor.

Apple, geçtiğimiz günlerde uygulamayı App Store’dan tamamen çıkardı.

Apple, Instagram takip uygulamasını mağazasından kaldırdı! - Resim : 1

Bu gelişmenin ardından konuya ilişkin CNET’e konuşan Like Patrol’un geliştiricisi Sergio Luis Quintero"Uygulamamızın Apple politikalarını ihlal etmediğine inanıyoruz, önümüzdeki günlerde bu karara itiraz etmeyi planlıyoruz. Uygulamamız herhangi bir politikayı ihlal etseydi, Instagram da 2011’den 2019’a kadar aynı politikaları ihlal ederdi” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Fatih
Apple 1 seneye kalmaz kendi cihazlarına entegre eder. Huyudur
Cevapla
Ilgaz Yıldız
Çok güzel bir haber beni neden bir başkası ne beğendiğimi görsün ki
Cevapla
Ilgaz Yıldız
Çok güzel bir haber beni neden bir başkası ne beğendiğimi görsün ki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.