Xiaomi Blackshark modelleri ve oyuncular için JoyUI 12.5 duyuruldu!

Xiaomi'nin oyunculara özel akıllı cihazları olan Blackshark modelleri için yeni arayüz duyuruldu. Bu güncelleme oyuncuları mest edecek.

Xiaomi Blackshark modelleri ve oyuncular için JoyUI 12.5 duyuruldu!

BlackShark oyuncu telefonları, MIUI temelinde oluşturulmuş olsa da kendi Android arayüzüne sahiptir. Temelde bu arayüz, Xiaomi'nin Android özelleştirmesinin temellerini içeriyor. Ancak her şey, daha ince, akıcı ve çekici bir tasarıma sahip olması için oyun telefonlarına özel olarak uyarlanmıştır. Tıpkı MIUI 12.5 Enhanced Edition gibi.

Burada ise JoyUI 12.5 ile karşılaşıyoruz. Bu sürüm de küresel akıllı telefonlar için yakında geliyor. Haydi gidip tüm uyumlu akıllı telefonları ve JoyUI 12.5 güncellemesini ne zaman alacaklarını görelim.

JoyUI 12.5'e yakından bakalım

BlackShark, Xiaomi'nin arayüzünü oyunculara özel olan sürümü JoyUI 12.5'i piyasaya sürüyor. MIUI 12.5 Enhanced'in kopyası olduğu açık ama oyun telefonları için daha özel tasarlanmış.

Xiaomi Blackshark modelleri ve oyuncular için JoyUI 12.5 duyuruldu! - Resim : 1

BlackShark, bugün sosyal ağlarda JoyUI 12.5'i duyurdu. "Oyuncu" akıllı telefonlar için ayarlanmış ve uyarlanmış bir arayüz ile BlackShark modelleri güncellenecek. Şirket, JoyUI 12.5'i duyurmuş olsa da, haberlerde henüz herhangi bir kanıt bulunmuyor. Ancak JoyUI 12.5'in tüm yeniliklerinin MIUI 12.5'te gördüğümüzle aynı olacağını varsayabiliriz.

BlackShark ve JoyUI 12.5 global: uyumlu modellerin resmi listesi ve çıkış tarihleri

  • BlackShark 3 ve 3 Pro: Kullanıma sunulması aşamalı olacak ve tüm cihazlara ulaşması zaman alacak, ancak her şeyin 15 Eylül 2021'e kadar gerçekleşmesi bekleniyor.
  • BlackShark 2 ve 2 Pro: Çıkışın Aralık 2021'de yapılması planlanıyor.

Diğer modeller için, özellikle BlackShark 4 ve 4 Pro için henüz hiçbir şey açıklanmadı ancak onların da bu yıl içinde JoyUI 12.5'i alması bekleniyor.

MIUI 12.5 Enhanced tabanlı JoyUI 12.5 ile ilgili daha neler var?

Bu yeni sürümünün yenilikleri arasında, Sıvı Depolama veya Disk birleştirme verimliliğinde bir artış ile kaçınılmaz olarak cihazın daha uzun süre çalışmasına neden olacak.

İkinci bir yenilik Atomik Hafızadır. Bu özellik, bellek yönetimine odaklanarak RAM kullanımını daha verimli hale getiriyor. Uygulama belleğini bölmek ve önemsiz görevleri kapatmak, genel olarak daha yüksek hız ve daha iyi kullanım sağlayacak.

Son fakat en önemli özellik, tüketimi optimize etmeyi mümkün kılacak bir mekanizma olan Akıllı dengedir. Bu özellikle, birçok kullanıcı için çok değerli olan batarya süresi belki de günün sonuna ulaşmak daha kolay olacak.

Xiaomi'nin oyuncu telefonları için sunduğu yeni arayüzü nasıl buldunuz?