Güncel

Apple kullanıcıları neden Microsoft'unkilerden daha beceriksiz?

Apple reklamları kendi kullanıcılarının daha beceriksiz olduğunu belirtiyor.

Apple kullanıcıları neden Microsoft'unkilerden daha beceriksiz?

Apple'ın Londra Olimpiyatları'ndaki yeni 'dahi' Apple çalışanı izlediniz mi? Yeni reklamları izlediyseniz Apple Mac sahiplerinin biraz beceriksiz bir görünümde olduğunu fark etmişsinizdir.

Bazen teknisyenlerle gerçek insanların farklı olduğu durumlar vardır. Başlangıç olarak onlar gerçek insanlar. Öncelikle teknoloji gerçek insanların etrafında dönmez. Aslında onlar teknolojiyi kendilerine yardımcı olması ya da daha çekici görünmelerini sağladığı için kullanırlar. Evet örneğin arabalar.

1343701632_appl.png

Bir çok insan otomobilleri ve bilgisayarları işlerini halletmek için kullanır. Çoğu bu cihazların nasıl çalıştığını merak etmez. Ancak herhangi bir arıza durumunda en kısa zamanda ve en 'anlaşılmaz' kelimeyle kendilerine yardımcı olacak yolu bulmak isterler. Apple cihazları kullanmak için oldukça zarif cihazlar.

Hepsinin ötesinde Apple yeni reklamları ile insanlara eğer Windows'tan Mac'e geçmeyi düşünülürse hayatlarının bu kadar kolay olmayacağını söylüyor ve teknisyenlerin bu konuda hayatlarının daha kolay olduğunu da.

Apple bu reklamlarda hiç bir şeyden endişe etmiyor, sadece Microsoft karşısındaki yıllardır gelen bu imajına farklı bir bakış açısı getiriyor. Belki de özeleştiri yaptığını ima ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.