Güncel

Batman filmi ne kadar sattı?

Batman The Dark Knight Rises filmi ilk on günde ne kadar sattı?

Batman filmi ne kadar sattı?

Bu yıl heyecanla beklenen ve filmin kan gölüne dönen galasından sonra bütün gözleri üzerine çeviren Batman The Dark Knight Rises filmi vizyona girmişti. Peki bu kadar acı bir olayla başlayan filmin hasılatı acaba ne kadar oldu? Bu olaylar iyi yönde mi yoksa kötü yönde mi etki yaptı.

Yeni Batman filmi The Dark Knight Rises'ın 10 günlük "dünya çapında" elde ettiği hasılat açıklandı. Buna göre 250 milyon dolar bütçeyle çekilen film şimdiye kadar 537 milyon dolar hasılat elde etti.

1342777097_the-dark-knight-rises.jpg

Filmin bir önceki versiyonu, Amerika'da 10 günde 314 milyon dolar hasılat elde etmişti. The Dark Knight Rises ise 289 milyon doları 10 günlük Amerika açılışında elde etti. Bu rakam yeni versiyonun diğerine göre daha az ilgi gördüğünü gösteriyor. Diğer ilgi odağı olan film The Avengers'ın 10 günlük Amerika hasılatı ise, 373 milyon dolar olmuştu.

Rakamlara baktığımızda The Dark Knight Rises, şu an için iyi hasılat elde etmiş olarak görüyoruz. Bu rakam ilerleyen günlerde daha da artacaktır. Ancak film önceki versiyonuna göre ve güçlü rakibi The Avengers'a göre şu an için düşüşte görünüyor. Önceki versiyonu The Dark Knight, 1 milyar dolarlık hasılat elde etmişti, bakalım yeni Batman ne kadar yapacak?

Yorumlar
Misafir
diger filim kadar kazanabilcegini sannetmiyorum insanlar ürktu birkez filimden hep aklının köşesinde bir soru var acaba bu filme gitsem sinemayı bir deli daha basıp bizi öldürürmü diye
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.