Güncel

Apple kurucusu Steve Wozniak'tan Samsung Galaxy Gear yorumu

Apple kurucularından olan Steve Wozniak'tan çarpıcı açıklamalar!


Apple firmasının kurucusu Steve Wozniak yani The Woz", "Wonderful Wizard of Woz" (Woz'un Harika Büyücüsü) ve "iWoz" (birçok Apple ürününün ismine nazire). "WoZ" ("Wheel of Zeus" (Zeus'un Tekerleği)'nin kısaltması)* ile diğer kurucu Steve Jobs 1 Nisan 1976 yılında kendi garajlarında Apple Computer'ı kurmuşlardı. irket büyüdükçe ikilinin arasına kara kedi girmiş ve birlikte çıktıkları yolları "egolarından" dolayı ayrılmıştı. 

Steve Wozniak yaptığı objektif açıklamalar ile her zaman sektörü yönlendiren bir kişi olmuştur. Özellikle "Android telefon kullanıyorum" açıklaması Apple tarafında büyük tepkide alsa Wozniak her zaman görüğünü düşündüğünü söylemeye devam etmiştir.

Steve Wozniak Xconomy dergisine verdiği  röportajda Samsung'un Galaxy Gear akıllı saatini deneyimlediğini dile getirdi ve ürünle ilgili tecrübelerin aktardı. 

Öncelikle giyilebilir teknolojilere oldukça önem verdiğini belirten Wozniak Galaxy Gear akıllı saati sadece yarım gün kullandığını dile getirdi. Oldukça merak ettiği bu teknolojiye sadece yarım gün katlanabilen Wozniak bu noktada çokta haksız sayılmaz. Düşük pil gücü ile kullandığı teknolojiyi sınırlandırmak zorunda kaldığınız bir ürünü kabul etmem imkansızdı ve ürünü ebay üzerinden hemen sattım diyen Wozniak'a iWatch hakkında da sorular soruldu. Bu konuda en ufak bir bilgisinin olmadığını belirten Steve Wozniak'ın pek inandırıcı bulunmadığının da altını çizelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.