Güncel

Apple, Microsoft Kinect sensör üreticisi PrimeSense'i satın aldı!

Apple'ın gizli planları su yüzüne mi çıkıyor?


Dünyanın en değerli şirketi Apple, geçtiğimiz saatlerde yaptığı duyuru ile birlikte ekonomi dünyasında gündeme ilk sıralardan yerleşti. Microsoft'un Kinect'inin sensör yaratıcısı PrimeSense'i satın aldığını duyuran firma ilginç bir hamlede bulundu.

Geçtiğimiz hafta İsrail'in Calcalist gazetesi tarafından ortaya atılan iddia nihayet gerçekli kazandı. AllThingsD tarafından bugün dile getirilen açıklamada Apple, kendilerine henüz net detaylar vermemekle birlikte PrimeSense'i satın aldığını belirtti. Apple'ın zaman zaman bu tarz yatırımlarda bulunduğunu ve bünyesine ufak çaplı şirketleri kattığını dile getirdi.

1385391414_kinect-1.jpg

İsrail basınından gelen açıklamalara göre satış geçtiğimiz hafta Cuma günü gerçekleşti ve 300 ila 350 milyon gibi bir rakamla satışın gerçekleştiği dile getirildi. Gelen iddiaların devamında Apple'ın PrimeSense'i üzerinde çalıştığı TV projesi için satın aldığı bilgisi de paylaşılıyor. 

İlerleyen haftalarda Apple'ın satın alımıyla alakalı ilk detaylar daha da netleşecek, Teknolojioku'yu takipte kalın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.