Güncel

Apple, Rusya pazarında günlük 3 milyon dolar kaybedecek!

Apple, Rusya pazarından çıkış nedeniyle günlük 3 milyon dolar kaybetmeye hazırlanıyor!

Apple, Rusya pazarında günlük 3 milyon dolar kaybedecek!

Rusya, Apple'ın toplam gelirinin büyük bir bölümünü oluşturmasa da, teknoloji devinin ülkeyi terk etme kararının, ülkede artmakta olan akıllı telefon satışları üzerinde büyük bir etkisi olacak gibi görünüyor. Rus akıllı telefon satışlarının %15'ini temsil etmekte olan Apple ise, günlük 3 milyon dolar kaybetmeye hazırlanıyor!

Apple, Rusya pazarında günlük 3 milyon dolar kaybedecek!

Finans analizleri ile bilinen Finbold ile  7 Mart'ta paylaşılan son bulgulara göre Apple, Rus akıllı telefon satışlarının %15'ini temsil ediyor ve satıcı satışlarına göre ülke genelinde üçüncü sırayı alıyor. Güney Kore merkezli Samsung, Burga tarafından sağlanan verilere göre pazarın %34'ü ile ilk sırada yer alırken, onu %26 ile üçüncü sırada yer alan Xiaomi takip ediyor .

Başka yerlerde Realme %8'e sahip, onu %3 hisse ile Poco izliyor ve kalan %14'ü çeşitli küçük şirketler oluşturuyor.

Ayrıca Rusya'nın akıllı telefon satışlarının 2021'de yaklaşık 730 milyar ruble (7,6 milyar dolar) olduğu tahmin ediliyor. Sonuç olarak, Burga'nın hesaplamalarına göre Apple, her gün tahmini 3 milyon dolar veya diğer bir deyişle eğer eğilim devam ederse yıllık 1,14 milyar dolar iPhone satış geliri kaybedecek. Bu veriler Apple'ın en son belgelenen Rusya pazar payına ve şirketin 2021 itibariyle satışlardan elde ettiği gelire dayanmaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.