Coinbase, 25.000'den fazla Rus cüzdanını engelliyor!

Coinbase, yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı 25.000'den fazla Rus cüzdanını engelliyor!

Coinbase, 25.000'den fazla Rus cüzdanını engelliyor!

Rusya'ya uygulanan son parasal yaptırımlar ışığında, ülke sakinleri ve kripto para kullanımları hakkında çok fazla tartışma oldu. Şimdi de Coinbase, 7 Mart'taki bir blog yazısında yaptırımlara uymaya kendini adadığını ve sonuç olarak çok katmanlı, dünya çapında bir yaptırım programı geliştirdiğini açıkladı.

Coinbase, 25.000'den fazla Rus cüzdanını engelliyor!

Coinbase özellikle, Rus bireyleri veya suç faaliyetlerinde bulunan kuruluşlarla bağlantılı olduğunu düşündükleri 25.000'den fazla Rus hesabını engellediğini açıkladı.

Coinbase, 25.000'den fazla Rus cüzdanını engelliyor! - Resim : 1

Şirket konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bugün, Coinbase, birçoğu kendi proaktif araştırmalarımızla belirlediğimiz, yasa dışı faaliyetlerde bulunduğuna inandığımız Rus kişi veya kuruluşlarla ilgili 25.000'den fazla adresi engelliyor. Bu adresleri belirledikten sonra, yaptırımların uygulanmasını daha fazla desteklemek için hükümetle paylaştık.”

İşletme ayrıca, işlemlerin halka açık olduğunun, işlem verilerine benzersiz, izlenebilir ve kalıcı bir içgörü sağladığını, bu nedenle blok zincirine bir kez kaydedildikten sonra işlemlerin değişmez kaldığını ve kötü aktörlerin tespitten kaçınmak için bilgileri saklamasını önlediğini vurguladı.

Rus oligarkları kripto ile yaptırımlardan kaçıyor mu?

Mevcut yaptırımların etkili bir şekilde üstesinden gelmek için, Rus hükümeti ve diğer yaptırıma tabi kuruluşlar, elde edilmesi neredeyse imkansız olan büyük miktarda dijital varlığa ihtiyaç duyacaktır.

Coinbase, Rusya'nın hareketsizleştirilmiş rezerv varlıklarının 630 milyar doların üzerinde olduğunu ve bu meblânın Rusya merkez bankası tarafından tutulduğunu vurguladı. Bu miktar, bir dijital varlığın toplam piyasa değerinden daha büyük ve tüm dijital varlıkların toplam günlük işlem hacminin 5-10 katı değerinde.