Güncel

Apple ve Facebook birbirine girdi!

Apple, Facebook'u kullanıcıların gizliliğin göz ardı etmekle suçladı ve kullanıcıların verilerini topladığını söyledi.

Apple ve Facebook birbirine girdi!

Apple, insan hakları izleme gruplarına yeni iOS 14'ün yeni gizlilik kısıtlamalarına sahip olacağına dair güvence veren bir mektup gönderdi. Şirket ayrıca Facebook'un "kullanıcı gizliliğini göz ardı ederek kullanıcı verilerini topladığını" söyledi.

Bu iddialara karşı cevap gecikmedi, Facebook Apple'ın ortalığı karıştırmak için böyle bir açıklama yaptığını ve diğer sorunların üstünü kapatmaya çalıştığını söyledi. Ayrıca Apple'ın piyasadaki hakim konumunu kendisinin veri toplamayı tercih etmek için kullandığını ve rakiplerin aynı verileri kullanmasını neredeyse imkansız hale getirdiğini iddia etti. 

Apple ve Facebook birbirine girdi!

Apple, geliştiricilerin ve işletmelerin hazırlık için yeterli zamanları olmadığından şikayet etmelerinin ardından gizlilik kısıtlamalarının uygulanmasını 2021 yılına kadar erteledi. Financial Times yaptığı açıklamada reklam sektöründeki değişikliğin "reklama bağımlı işletmelerden gelen milyarlarca dolarlık gelirin silinmesi" anlamına geldiğinden bahsetti.

Apple'ın yeni iOS 14'ün gizlilik kısıtlamalarına sahip olacağına dair güvence veren açıklamasının ardından, Facebook'un "kullanıcı gizliliğini göz ardı ederek kullanıcı verilerini topladığını" iddia etti. Facebook, Appe'ın gizlilik konusundaki endişesinin ''yenilikçi donanım ürünleri'' yerine '' veriye dayalı yazılım ve medyaya'' odaklanmasından kaynaklandığını söyledi ve şirketin kasıtlı bir dikkat dağıtımı yaptığından bahsetti.

Apple ve Facebook birbirine girdi! - Resim : 1

Tüm bunlar yaşanırken, ABD kullanıcıların iradesine ve iyiliğine aykırı olan iş uygulamalarını ayrıntılı olarak incelemeye devam ediyor. Bununla birlikte, bu savaşta hem Facebook hem de Apple gelir kaybediyor.

Facebook, Apple cihazlarındaki reklamlardan gelir kaybı yaşarken. Apple ise, hem donanım hem de yazılım alanında kullanıcılara artan güven eksikliğinden dolayı gelir kaybı yaşıyor.

Yorumlar
💎G@kko💎
Allah vere daha beter olalar bahalığı ülkemize tanıtan ayfonu hec sevmim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.