Güncel

Apple ve Google Ateşkes İmzalıyor

Apple ve Google patent ihlalleri davasında ortaklaşa hareket etmeye karar verdiler

Apple ve Google Ateşkes İmzalıyor

Apple ve Google uzun zamandır patent ihllaleri davaları ile dünyanın farklı ülkelerinde farklı mahkeme koridorlarında birbirlerine karşı üstünlük kurmaya çalışıyor. En son San Jose'de biten davada hem Apple hemde Samsung patent ihlali yaptığı konusunda ceza almışlar ve bu sonuçla birlikte iki firmada mahkeme salonları haricinde bir fikir birliği üzerinde çalışmaya başlamışlardı. 

Dünyanın 20 ülkesinde devam eden patent ihllaleri davalarında iki firmada hem zaman hemde büyük bir maddi yükün altına girerek bir gölge savaşı yapıyorlardı. Verilen mahkeme kararlarından memnun olmayan 2 firma çapraz patent anlaşması adı altında bir anlaşmaya imza atmaya karar verdiler. Buna göre her iki firmada kendilerine ait olan patentlerin karşılıklı kullanılması konusunda bir uzlaşmaya varacaklar.

1400328599_u8samsung-vs-apple-motorola.jpeg

Wall Street Journal haberine göre bu konsensusa Motorola'nın da katılması da söz konusu olabilir. Dünyanın en çok mobil patentine sahip bu 3 firmanın birbirleriyle anlaşmaları özellikle mahkeme salonlarında bir rahatlama yaratabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.