Güncel

Apple ve Samsung arasındaki en saçma davalar!

Bu davalar duyanları şaşkına çeviriyor!


İki teknoloji devinin son yıllarda akıllı telefon dünyasında birbiriyle girdiği davalar gerçekten kullanıcılardan tutun da mahkemeleri bile bıktırma noktasına getirdi. Dünyanın en büyük pazarına sahip, en iyi iki kar eden firması olan Samsung ve Apple arasında öyle patent davaları yer alıyor ki şaşırmamak elde değil.


Apple'ın Samsung'un açtığı davalara karşı kullandığı çürütme politikasında kullanılan 22 şahidin çağırılabileceğini söyledikten sonra 75 sayfalık brifing ile gördüğümüz Hakim Lucy Koh, "Uyuşturucu çekmiyorsanız, bu şahitlerin çağırılmayacağını biliyorsunuz!" Apple avukatı William Lee ise hakim Koh'a şu sözlerle cevap vermişti: "Sayın hakim, ben uyuşturucu çekmiyorum. Bu konuda sizi temin edebilirim."


Samsung'un bir çok davada beraber çalıştığı avukatı Schiller'a iPhone'un giriş düğmesinin göbek çukuru olarak adlandırıldığını daha önce duyup duymadığını sordu ve ekledi: "Çocuklar ona göbek çukuru diyorlar." Schiller ise böyle bir isim ve patentle daha önce hiç karşılaşmadığını söyleyince millet epey şaşkına döndü.

2. Sayfa:

Çalan müzik ve kusur!

Bir Samsung avukatı, müzik çalma teknolojisini gösterirken Bruce Springsteen'den bir parça çaldı ve şöyle söyledi: "Ses için özür dilerim sayın hakim."

1345884732_apple-samsung-court-drawings-124610x446.jpg

Galaxy Nexus iPhone'a rakip olabilir mi ki?

Samsung, Galaxy Nexus'un satışlarının çok düşük olduğunu ve iPhone'un direkt bir rakibi olmadığını iddia etmişti.

iPad mi, Galaxy Tab mi?

Apple, Galaxy Tab satın alan Best Buy müşterilerinin çoğunun tableti iPad 2 sanarak geri iade ettiğini söylemişti.

Hazırlık

Kapanış konuşmalarını dinlemeden önce jürinin 109 sayfanın üzerindeki talimatları hakim Koh'un önünde okumaları gerekiyordu.

Hep beraber anlaşın

Jüri üyelerinin hepsinin Samsung'un Apple'ı uğrattığı zararlar konusunda aynı rakam üzerinde anlaşmaları gerekiyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.