Güncel

Microsoft Apple logosunu tekrar tasarlarsa!

Apple logosunu Microsoft tasarlasaydı nasıl olurdu!


Microsoft geçtiğimiz günlerde şirket logosunu yeniledi. Bu Microsoft için 25 yıldır alışılmışı değiştirmek oldu. Microsoft'ta büyük değişimler ve gelişimler söz konusu. Android ve Apple Microsoft'u kendi kabuğundan çıkarttı diyebiliriz.

Surface ile de piyasaya damgasını vurması beklenen firma Windows ve Office için de yeni logolarla karşımıza çıkmıştı. Microsoft'un yeni logo projesi konusunda çok fazla bir değişiklik beklemedik bir gelişme olurdu sanıyorum. Microsoft Ekim ayında yeni ve 'farklı' işletim sistemini yayınlayacak.

Dört adet renkli kare bölme Windows logolarını andıran bir tasarımla bir araya getirilmiş. Yeni logonun daha farklı olması konusunda eleştiriler almadı değil. Ancak L8'in yaptığı haber bu konuda daha dikkat çekici. Eğer Microsoft Apple logosu tasarlasaydı nasıl olurdu? Sanırım bu konuda Apple'ın kazanan olduğunu söyleyebiliriz.

İşte sonuç:

Öyle görünüyor ki Microsoft'un kalıplarından kurtulma zamanı geldi. Bu resimde de Firefox, Google, Pepsi gibi firmaların logolarının Microsoft bakış açısıyla ele alınmış halini göreceksiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.