Güncel

Apple yardım için elini cebine attı

Apple Insider'ın haberine göre Apple ceosu Tim Cook, Haiti’nin 14 Ağustos Cumartesi günü 7.2 büyüklüğünde şiddetli bir deprem yaşamasının ardından Apple'ın Haiti halkına destek sözü verdiğini bildirdi. 

Apple yardım için elini cebine attı

Tim Cook, Apple'ın Haiti'deki  depremden etkilenen topluluklara bağışta bulunacağını ifade etti. Haiti’de yaşanan büyük ve yıkıcı depremin merkez üssü, 10 km derinlikte, Saint-Lous Du Sud'dan yaklaşık 8 mil (13 kilometre) uzaklıktaydı. Şiddetli deprem, merkez üssünden yaklaşık 93 mil (150 km) uzaklıkta bulunan başkent Port-au-Prince'de hissedildi.

Bu depremden birkaç saat sonra 5.9 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Pazar sabahı, bölgedeki yetkililer en az 304 kişinin öldüğünü ve en az 1.800 kişinin yaralandığını bildirdi. Reuters ölü sayısının en az 1.297'ye çıktığını açıkladı.

Haiti Başbakanı Ariel Henry, depremin yol açtığı büyük hasar nedeniyle bir aylık olağanüstü hal ilan etti.

Apple yardım için elini cebine attı

Apple CEO'su Tim Cook, Apple'ın depremden etkilenen topluluklara bağışta bulunacağına Twitter üzerinden söz verdi.

Tim Cook, ülkenin geçmişte yaşadığı üzücü 2010 depremine atıfta bulunarak, ‘’Kalbimiz, bir kez daha yıkıcı bir depremin sonuçlarıyla karşı karşıya olan Haiti'deki herkesle birlikte.

Apple, etkilenen topluluklardaki yardım ve kurtarma çabalarına yardımcı olmak için bağış yapacak’’ ifadesinde bulundu. "Kalplerimiz, yıkıcı bir depremin sonuçlarıyla yeniden karşılaşan Haiti'deki herkesle birlikte" ifadesini kullanan Tim Cook ayrıca o zamanlar iTunes aracılığıyla yardım bağışlarıyla da yardımcı olmuştu.

Yorumlar
Döner ayran
maksat yardım değil zaten hiçbir devasa marka hayrına bir şey yapmaz olay tamamen reklam
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.