Güncel

Apple yeni kredi kartı hazırlığında

Teknoloji devi Apple ve ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs'ın bir kredi kartı hazırlığında olduğu iddia edildi.

Apple yeni kredi kartı hazırlığında

Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan kısa bir süre sonra 1 trilyon dolar değerine ulaşacak olan Apple'ın kredi kartı hazırlığında olduğu iddia edildi. Bu iddia doğruysa Apple ve çokuluslu ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs‘ın güçlerini birleştirerek piyasaya bir kredi kartı sürme hazırlığında.

New York Times’ın iki şirkete de yakın olan ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen kişilere dayandırdığı haberine göre, yeni kredi kartı için çalışmalar aylardır sürüyor ve henüz süreç tamamlanmış, detaylar netleştirilmiş değil.

Müşterilerine belirli sayıda finansal hizmet sunan Goldman Sachs’ın ilk kredi kartı olacak bu ürün, banka için hizmet yelpazesini genişletme, Apple içinse dijital ödeme servisi olan Apple Pay markasını yaygınlaştırma fırsatı olacak.

Goldman Sachs sözcüsü Andrew Williams’ın ve Apple sözcüsü Christine Monaghan’ın bu duyum hakkında yorum yapmayı reddettiği de haberde yer alan bilgiler arasında.

Zaten var

Apple’ın halen kullanımda olan ve Barclays tarafından piyasaya sürülen bir kredi kartı bulunuyor. Bu kart, kullanıcılara Apple hediye kartıyla veya yeni Apple ürünlerini satın alırken harcanabilecek puanlar kazanma imkânı veriyor. Yeni kartın bundan farklı olarak ne gibi özellikleri olacağı net olarak bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.