Güncel

Apple'dan sürpriz kripto para adımı!

Kripto para sektörü insanların ilgisini çekip büyümeye devam ediyor. Apple'da bu pazara giriş yapmaya hazırlandığını duyurdu. Detaylar haberimizde.

Apple'dan sürpriz kripto para adımı!

Bildiğiniz üzere kripto para pazarı son zamanlarda oldukça sallantılı. Yeni ve farklı altcoinlerin de borsalara girmesi ve Elon Musk gibi ünlü isimlerin insanları bu alanlara teşvik etmesi bu sektörde hem olumlu, hem de olumsuz ciddi etkiler bırakan konuşmaları bu sallantının sebeplerinden sadece birkaçı.

Teknoloji dünyasında olan trendleri derinden analiz eden ve onlara gerektiğinde hızlı tepki vermesiyle bilinen Apple, kendisinin cüzdan uygulaması için kripto para ve diğer alternatif ödeme yöntemleri uzmanı aradığını duyurdu.

Apple kripto para uzmanı aradığının duyurdu

Apple genellikle iş ilanlarında adaylardan beklediği kriterleri açıkça yazmaz ve fazla detay vermez. Ancak bu ilanda şirket açık bir şekilde istediği kriterleri belirtti ve aradığı kriterleri şu şekilde paylaştı: “Dijital cüzdanlarBNPL, hızlı ödemeler, kripto para birimleri gibi alternatif ödeme sağlayıcılarında veya sağlayıcılarıyla 5 yıldan fazla çalışma deneyimi arıyoruz.”

Buna ek olarak, 6 yıldan fazlası işletme ve finans bölümünde olmak üzere, toplamda 10 yıldan fazla deneyime sahip olmaları istenen adayların, alternatif ödeme yöntemleri ekosistemini, karmaşık sermaye akışı ve sektördeki düzenleme ve kurallarla ilgili derin bilgi-birikiminin olması da isteniyor. Lisans derecesinin zorunlu kriter olduğu belirtilirken, yüksek lisansın seçmelerde artı puan kazandıracağı belirtildi.

Adayın ana görevi, alternatif ödeme sektöründe kilit partnerlik anlaşmalarını yürütmek ve yeni partnerler bulmak olacak. Dahası, hem yerel hem de uluslararası ortaklar ile olan ilişkileri güvende tutmak ve Apple’ın diğer birimlerine sektör analizi, pazar fırsatları sağlamak da yine görevleri arasında yer alacak.

Apple'a göre gelecek kripto paralarda

Apple Pay başkanı Jennifer Bailey, 2019'da verdiği bir röportajda, Apple'ın kripto paraları izlediğini söylemişti. Ayrıca markanın kripto paraların uzun vadeli büyük bir potansiyeli olduğuna inandığını belirtmişti. Fakat, Tesla ve diğer şirketlerden farklı olarak, kripto paralarda bir yatırımının varlığı ile ilgili kamuoyuna bir açıklama veya duyuru yapmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.