Telefon aldı içinden çıkana şok oldu!

Türkiye'de gün geçmiyor ki yeni bir dolandırıcılık olayı daha yaşanmasın. Şimdi de telefon alan kadın kutudan çıkan şey ile şok oldu.

Telefon aldı içinden çıkana şok oldu!

İnternetten alışverişin koronavirüs salgını ile artığı ortada. Ancak bu süreçte kötü niyetli insanlar da kendilerini gösterdi. Dolandırıcı olan bu insanlar, insanların iyi niyetlerini suistimal etmeye devam ediyor. Şimdi de bir kadın telefon hayali kurarken gelen kargodan çıkan ürün ile şok oldu.

Telefon aldı sözlük çıktı!

Eskişehir'de yaşayan 21 yaşındaki Rabia Yılmaz, telefon almak için internetten biri ile konuşmuş. 300 TL kapora gönderip paranın kalanının kargo eline ulaştıktan sonra ödeyeceğini belirten Rabia Yılmaz'ın hayalleri, gelen kargodan "Türkçe Sözlük" çıkması ile yıkıldı. 300 TL'si boşa giden Yılmaz, olaydan sonra telefonu aldığı kişiyi arayıp durumu açıklamış. Ancak Yılmaz bu konuşmada bir sürü küfür ve hakaret işitmiş.

Mağdur Rabia Yılmaz; "9 Mayıs tarihinde kargom elime ulaştı. Ama kargomu açtığımda içinden ne yazık ki telefon yerine Türkçe sözlük çıktı. Büyük bir şok geçirip Whatsapp üzerinden iletişime geçtim. Numaralarını aradım ama kullanılmamaktaydı. Şahıs bana ikinci bir numara vermişti. O numarayı sürekli aradığımda hattım meşgule düşüyordu. Sonra telefonum açıldı ve kahkahalarla bana güldüler. Ben dolandırıldığımı söylediğim halde güldüler. Bana hakaretlerde bulunup küfür ettiler. Dolandırıcılar bana, senin gönderdiğin para bizim için çerez biz daha büyük paralarla uğraşıyoruz dedi." ifadelerini kullandı.

Telefon aldı içinden çıkana şok oldu! - Resim : 1

Yaşanan bu dolandırma ve hakaret olayından sonra Yılmaz Tepebaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne şikayette bulunmuş. Şimdilik davanın nasıl sonuçlanacağı dolandırıcıların yakalanıp yakalanmayacağı bilinmiyor. Siz siz olun internetten alışveriş yaparken ve parayı EFT veya havale ile gönderecekseniz çok dikkatli olun.