Güncel

Apple'ın 25 sene önceki bilgisayarı servet değerinde satışta!

Bu bilgisayar servet değerinde!

Apple'ın 25 sene önceki bilgisayarı servet değerinde satışta!

Uzun zamandır Ebay'da ilginç satışlar devam ediyor, sürekli karşımıza çıkıyordu. Geçtiğimiz gün bu satışlara bir yenisi daha eklenmiş durumda. Apple'ın ilk bilgisayarlarından olan 25 yıllık bu bilgisayar bir servet değerinde...

Apple'a ait bir bilgisayar "Woz" adlı kullanıcı tarafından geçtiğimiz günlerde US $99,995.00 gibi bir fiyatla Ebay'da satışa sunuldu. Bu bilgisayarın özelliği ise daha önce satışa bile sunulmamış olan bir Macintosh 128K prototipi. Paha biçilemez bir değere sahip olan bu bilgisayar alıcısını bekliyor.

1334576354_kgrhqjn4e9c-jnui4bphvmlg9e6058.jpg

İddialara göre bilgisayar 1984'ün Ocak ayında yapılmış. Onu eşsiz yapan bir diğer özelliği ise o döneme kadar hiç kullanılmamış olan "5.25 Twiggy" adlı disket okuyucusunu kullanması. Apple'ın bu modeli piyasaya sürmemiş olmasının en  büyük nedeni ise beğenmemiş olması idi, bunun yerine SONY ile anlaşarak 3.5 inçlik disketler kullanmıştı.

Satış detayları ve ilan için tıklayın: Ebay

Bilgisayara ait ilginç resimleri görmek için tıklayınız:
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.