Apple'ın bu hareketi Samsung'u çok duygulandırabilir!

Apple ile BOE arasında yapılan büyük bir anlaşmanın akıllı telefon pazarında bütün dengeleri değiştirebileceğinden bahsediliyor. İşte iddia edilen o büyük anlaşma.

Apple'ın bu hareketi Samsung'u çok duygulandırabilir!

Apple ve BOE arasındaki yeni bir anlaşmanın yapıldığı haberi sektöre bomba gibi düştü. Çinli şirket BOE, Samsung ve LG'yi atlayarak iPhone için en büyük OLED panel tedarikçisi haline gelebilir.

Apple şu anda LG ve BOE gibi diğer ekran sağlayıcıları ile çalışıyor olsa da en son iPhone modellerinden birine sahipseniz, cihazınızın bir Samsung ekranına sahip olması muhtemeldir. Bununla birlikte, son gelişmeler ile bazı ayrıntıların birkaç yıl içinde değişebileceğini gösteriyor.

Güney Koreli Samsung firmasının gelirinin çok önemli bir kısmı elektronik bileşenlerin üretiminden geliyor. Aslında, iPhone X'in 2017'de gelmesinden bu yana, Samsung Apple telefonlar için OLED panellerin en büyük üreticisi konumunda.

Apple'ın BOE ile Anlaşması Samsung İçin Tamamen Duygusal!

Apple'ın bu hareketi Samsung'u çok duygulandırabilir! - Resim : 1

Samsung, Apple'ın OLED ekranların ana tedarikçisi olmaktan çıkıyor. İnanılmaz ama Samsung’un Apple'a 1 milyar dolar ceza kestiği yönünde haberler mevcut.

Bahsedildiği üzere OLED ekran üreticisi BOE, B7, B11 ve B12 fabrikalarını 2023 yılı için Apple'ın iPhone'u için OLED panel üretim merkezlerine dönüştürmek için çalışacak gibi görünüyor. Bu şekilde, Apple ekran tedarikçisi olarak Samsung ve LG yerine BOE'yi kullanacak.

Fabrikalardaki ilgili değişikliklerle BOE, Samsung Display'in bugün elde ettiğinden daha büyük bir OLED panel üretimi elde edebilecek. Bu nedenle değişiklikler sadece LG'yi etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda Samsung'u çok kötü bir yerden vuracak. Samsung artık BOE ve LG üretimleri yeterli olmadığında son çare olarak alternatif seçenek olacak.

Benzer şekilde, Bunun sadece iPhone'ları etkilediğini belirtmek de fayda var. iPad'ler ve Mac'ler gibi diğer ürünlere gelince, Apple'ın bu ürünlerde kararı henüz tam olarak net değil. Aslında, her iki ürünün en belirgin modelleri henüz OLED teknolojisine geçmedi, hala IPS ekranlar kullanılıyor.