Güncel

Apple'ın bu sene tanıtabileceği yeni ürünler!

Apple'ın haziran ayında geliştiricilere yönelik bir etkinlik yapacağını sitemizden sizlere duyurmuştuk. Apple'ın bu etkinlikte geliştiricilerden ziyade yeni ürünlerini ve yazılımlarını tanıtması da bekleniyor.

Apple'ın bu sene tanıtabileceği yeni ürünler!

Bu yıl Apple'ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC), 6 Haziran- 10 Haziran tarihleri ​​arasında yalnızca çevrimiçi olarak gerçekleşeceğini duyurmuştu. Peki bu etkinlikten ne bekleyebiliriz, neler tanıtılabilir?

Ancak Apple, 6 Haziran'da Apple Park'ta bazı geliştiricilerin ve öğrencilerin açılış konuşmasını ve State of the Union videolarını çevrimiçi toplulukla birlikte izleyeceği bir yüz yüze oturuma ev sahipliği yapacağını da söyledi. Giriş için nasıl başvurulacağına dair ayrıntılar yakında açıklanmış olacak.

Apple haziran ayında yeni ürünlerini tanıtabilir

WWDC, geleneksel olarak Apple'ın iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS için gelecek güncellemelerini detaylandırdığı yazılım odaklı bir etkinliktir. Örneğin geçen yıl Apple, FaceTime için SharePlay desteği, kimlikleri Apple Wallet'ta dijital biçimde saklama yeteneği, iPadOS için widget desteği ve iCloud Plus abonelik hizmetiyle yeni gizlilik özellikleri gibi bir dizi yazılım geliştirmelerini sunmuştu.

Ancak bu etkinliğin bir farkı olabilir. Bu seneki WWDC'nin her zaman yalnızca yazılıma odaklanacağı anlamına gelmeyecek. Geçmiş etkinliklerde, yeni Mac Pro ve HomePod'un yanı sıra güncellenmiş iMac'ler ve iPad Pro'nun lansmanlarını görmüştük.

Bir diğer örnek Apple'ın 2021 konferansında, Mac serisinin kendi Arm tabanlı Apple Silicon'a geçişini duyurduğu etkinlikti. Bu yıl çıkacağı söylenen yeni bir M2 işlemci ile WWDC22'de yeni çipin kullanıldığını veya hatta duyurulduğunu da görebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.