Güncel

Artık daha kabiliyetli: DJI Mavic Air 2 duyuruldu

Yeni ve geliştirilmiş özelliklere sahip olan DJI Mavic Air 2 drone resmi olarak tanıtıldı.

Artık daha kabiliyetli: DJI Mavic Air 2 duyuruldu

Drone alanında özel uzmanlığı bulunan bir marka olan DJI, popüler ürünü Mavic Air'ı yeniledi. DJI Mavi Air 2 ismiyle tanıtılan yeni drone 4K 60 fps video kayıt ve ActiveTrack 3.0 nesne takip sistemi ile donatıldı.

Artık daha kabiliyetli: DJI Mavic Air 2 duyuruldu

Geliştirilmiş sürüm olarak karşımıza çıkan yeni drone, 48 MP 1/2 inçlik Quad Bayer CMOS sensörü bulunan bir kameraya sahip. Bu sensör 4K 60 fps 120 Mbps bitrate video kayıt yapabiliyor. Eğer 4K 30 fps video kayıt yaparsanız ek olarak HDR video özelliğini de kullanabiliyorsunuz. Yeni modelin de öncekinde olduğu gibi katlanabilir bir tasarıma sahip olduğunu belirtelim. 

Ağır çekim modunda 1080p çözünürlükte 240 fps'ye kadar video kayıt edebilen DJI Mavic Air 2, Hyperlapse modunda 8K video da kayıt edebiliyor. Drone fotoğraf tarafında ise 12 MP çözünürlük sunuyor. DJI Mavic Air 2'nin ilginç bir özelliği ise SmartPhoto adı verilen fotoğraf çekim modu. Bu modda derin öğrenme teknikleri kullanılarak üç fotoğraf çekilip bunlardan sadece biri seçiliyor ve kayıt ediliyor.

Artık daha kabiliyetli: DJI Mavic Air 2 duyuruldu - Resim : 1

DJI Mavic Air 2 uçuş süresi

DJI'ın bugüne kadar uçuş süresi en yüksek modeli olan DJI Mavic Air 2, tam dolu pille 34 dakikaya kadar uçabiliyor. Toplam ağırlığı 570 gram olan ürün, hem 2.4 hem 5 GHz frekanslarında çalışabiliyor. Resmi rakamlara göre DJI Mavic Air 2'nin kontrol mesafesi 10 km.

DJI Mavic Air 2'de yer alan yeni nesil APAS (Advanced Pilot Assistance System - Gelişmiş Pilot Destek Sistemi) cihazın önüne çıkan engelleri otomatik olarak aşmasına yardım ediyor.

Yeni nesil nesne takip sistemi

DJI Mavic Air 2'de yer alan ActiveTrack 3.0 sistemi ile seçilen bir konuyu otomatik takip yapabiliyor. Bu sayede örneğin kayat yapan bir kişinin otomatik takibi yapılabiliyor.

DJI Mavic Air 2 fiyatı

İlk olarak Çin'de satışa sunulacak olan DJI Mavic Air 2'nin fiyatı 799 dolar olarak açıklandı. Ek olarak 3 pil ile gelecek olan Fly More paketinin fiyatı ise 988 dolar olacak. Yeni ürünün dünya çapında ne zaman satışa sunulacağı ise şimdilik net değil.

DJI Mavic Air 2'nin üretici şirket tarafından hazırlanan videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Yorumlar
Dnc
Şimdi tr de 17.18 bin tl den aşağı olmaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.