Güncel

Sokağa çıkma yasağı yeniden uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağının uzatıldığını açıkladı. İşte detaylar.

Sokağa çıkma yasağı yeniden uzatıldı!

Koronavirüs salgınında zirveyi gören Türkiye artık sona yaklaşıyor. Son dönemde alınan yeni tedbirlerle birlikte yeni vakaların sayısı önemli oranda azaldı. Buna ek olarak iyileşenlerin sayısında da önemli artışlar söz konusu. Peki bu durum daha ne kadar devam edecek? Sokağa çıkma yasağı kaç hafta sonu daha sürecek? Bu soruların cevapları kısmen de olsa bugün netleşti.

Sokağa çıkma yasağı yeniden uzatıldı!

Bilindiği üzere son 2 hafta sonunu 30 büyükşehir ve Zonguldak evlerinde geçirmişti. Görünen o ki bu durum bir süre daha devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan yeni açıklamada önümüzdeki hafta sonunda da sokağa çıkma yasağının devam edeceği açıklandı. Hafta sonu sokağa çıkma yasağına 1 Mayıs Cuma günü de dahil edildi.

1 Mayıs Cuma günü İşçi Bayramı’na denk geldiği için resmi tatildi. Dolayısıyla bu günün de sokağa çıkma yasağı kapsamına alınması kararlaştırıldı. Sonuç olarak 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta yaşayan vatandaşlar 1 Mayıs Cuma, 2 Mayıs Cumartesi ve 3 Mayıs Pazar gününü de evlerinde geçirecekler.

Öte yandan 30 büyükşehir ve Zonguldak için uygulanan giriş çıkış yasağı da hala devam ediyor. Bilindiği üzere bu süre 15 gün daha uzatılmıştı.

Muhtemelen Türkiye Mayıs’ın sonlarına doğru normalleşme sürecine girecektir. En azından mevcut tablo bizlere bunu gösteriyor.

Yorumlar
Samet
ne azalması vaka sayısı 114.107 sayı saymayı öğren
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.