Güncel

Artık o da milyarder: Tim Cook'un yüzü gülüyor!

Apple'ın CEO'su Tim Cook, kişisel serveti 1 milyar doları aşanların listesine girdi.


Apple'da 2011 yılından bu yana CEO koltuğunda oturan ve çığır açan bir yenilik içeren ürün geliştirmeyen Tim Cook kişisel serveti 1 milyar doları aşan kişiler listesine girmeyi başardı.

Artık o da milyarder: Tim Cook'un yüzü gülüyor!

İstikrarlı yönetimi ile şirketin kârlılığını artıran Cook, şirket sahibi olmadığı halde kişisel servetini bu kadar artırabilen nadir isimlerden biri oldu. Apple'ın hisselerinin sadece binde 2'sine sahip olan Cook'un yıllık maaşı 3 milyon dolar. Ayrıca diğer büyük şirket CEO'larında olduğu gibi şirketin performansına bağlı olarak her yıl yüklü olarak ikramiye de alan Cook'un sadece hisselerinin değerinin 375 milyon dolar olduğu açıklandı.

Cook'un milyar dolar servete sahip kişiler listesine girmesinin en önemli sebeplerinden biri Apple hisselerinin bu yılın başından bu yana yüzde 54 oranında değer kazanması olarak gösteriliyor.

Teknoloji dünyasında kişisel serveti en yüksek olan isimler arasında 100 milyar dolar ile Amazon.com'un kurucusu Jef Bezos ve Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg yer alıyor.

Yorumlar
d3m1r
Herşey i alabilecek kadar zengin olanlar ne için daha da zengin olurlar?
Cevapla
Yurtgunu
Dahada zengin olmak için
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.