Aşık olunca açılan akıllı sütyen geliştirildi!

Tüm dünyanının ilgisini çeken o teknoloji!

Aşık olunca açılan akıllı sütyen geliştirildi!

Dünyanın en ileri teknolojisini yaşayan Japonlar geçtiğimiz haftalarda yine bir ilki gerçekleştirerek, daha önce yapılan fakat istediği reaksiyonu almayan akıllı sütyenlerde bir devrime imza attı. Ünlü Japon kadın iç çamaşırı üreticilerinden Ravşjour kalp atışlarını takip eden, aşık olduğu anda otomatik açılan bir sütyen geliştirdi.

Telefonlardan saatlere, televizyonlardan buzdolaplarına bütün eşyaların günden güne akıllanarak hayatımızın değiştiği günümüzde, özel eşyalarımızın standart kalması beklenemezdi aslında. Daha önce Microsoft tarafından da çeşitli patentlerinin alındığı sütyenlere yeni bir boyut Japonlar tarafından getirildi.

1390910792_bra28n-3-web.jpg

Ravşjour tarafından geliştirilen akıllı sutyen, kadınlara özel olarak kalp hızı sensörü sayesinde gerçek aşk titreşimlerini algılayabilen, oldukça enteresan bir ürün ortaya çıkardı. Sütyenin kopçası kadının karşısında yer alan kişinin aşık olunacak kişi olmadığında, kalp atışlarında herhangi bir artış gözlenmediğinde açılmayacak. 

1390910835_bra-sensors-could-monitor-overeating-670x440.jpg

Sosyal medyada gülünç esprilerle karşılanan bu teknoloji yapabildikleriyle şaşırtmaya devam ediyor. Bluetooth teknolojisiyle akıllı telefonlarla da entegreli çalışabilen sütyen kadınların yeni gözdesi olabilir. Böylelikle duygusal takıntıları bulunan kadınların karşı tarafa bişey hissedip hissetmediğini sütyenden öğrendiği bir teknoloji ile karşı karşıya kalıyoruz.