Güncel

Rusya'nın Zuckerberg'i milyonlara işte böyle kondu!

Rusya'nın Zuckerberg'i 30 yaşındaki Durov, hisselerini 400 milyon dolara sattı.

Rusya'nın Zuckerberg'i milyonlara işte böyle kondu!

Facebook tüm dünyada girişimcilere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Özellikle genç nesilin başarılarına başarı katan bu dev başarı hikayesi taklit edilmeye devam ediyor. Her ne kadar taklitler aslını daha da yüceltir desek de  geçtiğimiz günlerde Rusya'da meydana gelen satın alma olayı gözlerin fincan gibi açılmasına sebep oldu.

Rusya
'nın Facebook'u olarak bilinen Vkontakte.ru sitesinin kurucusu Pavel Durov, sitedeki yüzde 12 hissesini 400 milyon dolara satarak, 30 yaşında büyük bir başarıya imza attı. Satış bedeli basına yansımazken, Vkontakte'nin değerinin 3-4 milyar dolar olarak hesaplandığına dikkat çekiliyor. Durov'un, genel müdürlüğü de bırakabileceği tahmin ediliyor.

1390909550_o-pavel-durov-facebook.jpg

DİPLOMAT AİLEDEN GELİYOR

Diplomat bir ailenin oğlu olarak hayatının büyük bölümünü İtalya'da geçiren Durov, gölgede kalmayı tercih eden bilgisayar programcısı abisi Pavel'in büyük katkısıyla başladığı ilte büyük başarı öyküsüne imza attı. Pavel, geçen yıl şirketinin St. Petersburg'daki ofisinin penceresinden sokağa avuç avuç para saçarken fotoğraflanmış ve tepki toplamıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.