Güncel

Ayyıldız Tim: basın açıklaması

Geçtiğimiz günlerde basında çıkan Ayyıldız Tim hakkındaki haberlere yanıt geldi.


Ayyıldız Tim Basın Açıklaması;

Bazı basın-yayın organlarında ve internet sitelerinde Ayyıldız Tim'i çeteci, şantajcı ve yasadışı yollarla para elde eden bir grup olarak gösteren ve sadece bazı kişilerin hakkında henüz yargılandıkları (herkes aksi ispat edilene kadar ve yargı süreci sona eren kadar masumdur ve sadece zanlıdır) suçları sitemize giren her insanı dâhil eden bir üslupla haberler yayınlamaları ve tüm kamuoyuna duyurmaları bizi fazlasıyla üzmüştür.

2002 yılından beri faaliyette olduğumuzu hatırlatır ve 9 yıllık bu süreçte, basına 12 Ağustos Cuma günü yansıyan şekliyle hiçbir yasadışı olayla bağımız olmadığının altını çizmek isteriz. Kuruluş amacımızı ve ilkelerimizi iyi bilen kişiler ve devletimiz, inanıyoruz ki bu asılsız ve çirkin suçlamanın sadece bir iftiradan ibaret olduğunu ortaya çıkaracaktır. Tek gayemiz ülkemize siber anlamda bir savunma grubu oluşturmaya çalışmakken, aslı araştırmadan yapılan suçlamalarla itibarımız ve kişisel haklarımız zarar görmüştür.

Bu güne kadar birçok banka sitesine protesto amaçlı tekzip yayınlamış olmakla birlikte asla elimizin altında olan milyonlarca liraya el sürmeyi düşünmedik. Yeri geldi maddi destekçilerimizin çocuklarının rızkından eksilttikleri paralarla sitemiz mücadelesine devam etti ama asla harama göz dikmek ya da el uzatmak gibi bir düşüncemiz olmadı.Bu ülke için kardeşini şehit vermiş yönetici arkadaşlarımız görev yaparken,ülkesini canından çok seven insanlar olarak asla yasa dışı bir oluşumla birlikteliğimiz olmadı. Gözaltına alınan ve Ayyıldız Tim'in lideri olarak yansıtılan The_Bekir rumuzlu Bekir K. ile yaptığı yasadışı işler sırasında hiçbir bağımız olmamıştır. Kendisi sadece sitemize giren, binlerce insan gibi sıradan bir üyedir ve Ayyıldız Tim'in lideri kesinlikle değildir. Ayyıldız Tim in Türkiye'de hiçbir yetkilisi olmadığını internet sitemizde herzaman resmi yazı ile bildirmekteyiz.

Gazetecilik ilkelerini hiçe sayan ve gerçekleri araştırmayıp söylentilerle yalan haber yapan tüm basın, yayın organları suçlayıcı tavırlarından ötürü kınıyoruz.Onlara hatalarını düzeltmeleri için bir fırsat veriyoruz.

Yıllarca ülkemize karşılıksız hizmet etmeye çalışırken bu yaşananlar karşısında ise elbette sessiz ve eylemsiz kalmayacağız. Haklılığımızı sonuna kadar savunacağız ve yalan haberleri yayınlayan tüm haber sitelerine bu yalanı düzeltmemeleri durumunda bizlerin her zaman haklılığımız uğruna yaptığımız.Ülkemize saldıran birçok siteyi aylarca kapalı tuttuğumuz gibi dünyanın en büyük gönüllü siber saldır gücü olduğumuzu hatırlatma ve kanıtlama hakkını elde etmiş olacağız.Şuan bu konu ile ilgili dünya çapında isim yapmış tüm hacker arkadaşlarımız acil kodu ile çağırmış bulunmaktayız

Son olarak diyoruz ki Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü bizlerin AYYILDIZ TİM olarak suçlanan şahıslar ve çeteyle bağımız olduğunu açıklaması durumunda, Ayyıldız Tim'i kendilerine hediye edeceğiz.Bizler onuru ile yaşayan devletçilik ilkesinden ayrılmayan ülkesine bağlılık yemini etmiş insanlarız.

Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ayyıldız Tim
Siber Saldırı başkanlığı- Canada
www.ayyildiz.org

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.