Güncel

Covid 19 sitesi çöktü mü? 4 Temmuz için vaka sayıları hala açıklanmadı

Günlük olarak vaka sayılarının açıklandığı Covid 19 bilgilendirme sitesi covid19.saglik.gov.tr'ye şu anda ulaşılamıyor.

Covid 19 sitesi çöktü mü? 4 Temmuz için vaka sayıları hala açıklanmadı

Sağlık Bakanlığı her gün ülkemizde korona virüs tablosunu ortaya koyan vaka sayıları açıklıyor. Ancak bu akşam bir çok kullanıcı covid-19 sitesine giriş yapamadığını belirtti. Bu da sitenin çökmüş olabileceği düşüncelerini akla getirdi.

Covid-19 sitesine ulaşılamıyor

4 Temmuz'a ilişkin vaka sayıları hala açıklanmadı. Sağlık Bakanlığının resmi sitesi olan 'covid19.saglik.gov.tr' adresine girildiğinde karşımıza "Uygulama şu an isteğinize cevap veremiyor!" uyarısı çıkıyor. Bazı kullanıcılar ise  boş bir sayfayla karşılaşırken bazılarında ise 404 Server Error hatası görülüyor. Bu hatanın sunucudan kaynaklandığı düşünülüyor. Hatanın en yakın zamanda çözülmesi bekleniyor. 

SağlıkBakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabında ""Artık vaka sayılarını ve aşı programının seyrini yeni bir ekrandan izleyeceğiz. Daha önce paylaştığımız tüm detayları ise haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz. İller aşı olmada yarışacak. "  açıklamalarında bulundu. Sayfanın neden açılmadığına ilişkin ise hala bir açıklama yapılmadı. Bakan Koca sadece koronavirüse artık vaka sayılarını ve aşı programının seyrini yeni ekrandan izleneceğini belirtti. Paylaşımda, Sağlık Bakanlığı'nın Covid-19 verilerini yayınladığı siteye de yer verildi. 

Türkiye'de son 3 Temmuz Cumartesi günü 218 bin 924 Kovid-19 testi yapılmıştı. Bu testlerde, 4 bin 537 kişi pozitif çıktı, 45 kişi hayatını kaybetti, hasta sayısı ise 478 olarak belirlendi. Ağır hasta sayısı 702 iken, iyileşen sayısı 5 milyon 310 bin 769'a yükseldi. Covid-19 sitesinin güncellendiği için ulaşılmadığı ortaya çıktı. 

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Aşılı bedene kovid 19 bulaşıyor mutasyon a uğruyor ve yeni bir virüs oluşuyor.
Cevapla
Bahadir Hamamcioglu
Lambda mustayonu bizim ülkede oluşacak mı?
Cevapla
Ty
Turkiye kadar kimse telefona para vermiyor bizgibi salaklar var ken
Cevapla
Yasinn 02
5 aylık maaş la anca alırsın iphon 12 yi kaldıki yurtdışı kayıtlı olsada yine pahalı , yersen öde sıçarsan öde , her boka vergi var , yarın dünyaya geldiğin icinde vergi öderiz.
Cevapla
Bahadir Hamamcioglu
Herhalde bir şeyler oldu. Vaka sayısı artınca böyle bir sonuç oldu. Delta ve delta plus vakası arttı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.