Güncel

Battlefield 5 yeni haritası ile heyecanlandırdı!

Geliştirici firma DICE, Battlefield V'in yeni haritası Mercury için yeni bir tanıtım videosunu paylaştı.


Yayıncı Electronic Arts ve geliştirici DICE, Battlefield V'in yeni haritası Mercury'nin 30 Mayıs'ta yayınlanacak ücretsiz bir güncelleme ile oyuna ekleneceğini duyurdu.

Battlefield 5 yeni haritası ile heyecanlandırdı!

1941’de yapılan Merkür Harekatı’ndaki olaylardan esinlenilerek tasarlanan bu haritada, İngilizlerin işgalci Alman kuvvetleriyle çatıştığı Girit kıyılarında konuşlanacaksınız.

Mercury, oynanış olarak tamamen dikeyliğe, topyekün savaşa ve asimetrik taşıt kuvvetlerine yoğunlaşıyor; İngiliz birlikleri tanklara ve az sayıda uçağa sahipken, Almanlar gökyüzünü tamamen kontrol ediyor. Aksiyon dolu dikey oynanış ve yakın muharebe çatışmaları için sarp kayalıkları kullanın.

Mercury birçok farklı oyun tarzına uygun. Oyuncuların tanklarla baskı kuracağı, hava desteğine ihtiyaç duyacağı veya son çare olarak bir bayrak konumunu savunacağı ideal bir topyekün savaş haritası olarak tasarlandı. Tecrübeli Battlefield oyuncuları, daha önceki oyunlardan üç klasik haritadan esintiler görecek:

Battlefield 1942’den Guadalcanal, Battlefield 4’ten Altai Range haritası ve Battlefield 1’den Monte Grappa. Haritanın boyutu ve dikeyliği nedeniyle oyun temposu değişebilecek. Bayraklardan birinin çevresinde sıcak çatışmaya girmek veya yandan saldırı yapmak için savunmanın zayıf noktalarını bulun.

Haritada SMG’lerin pompalılarla çatışabileceği, Recon oyuncularının da LMG’leri ile düşmanı baskılayan Support oyuncularını avlayabileceği bir konum bulunuyor.

Geliştiricilere göre bu haritada manganızla birlikte zafere ulaşmak için bazı ipuçlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Uyanık olun! Mercury gibi dikey bir haritada, hiç beklemediğiniz yerlerden saldırıya uğrayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken çok sayıda yandan saldırı yöntemi var.
 
Taşıtlarınıza destek olun! Burası tehlikeli bir arazi. Taşıtları kullanan silah arkadaşlarınıza tamirat yaparken veya düşman Assault oyuncularının saldırılarına uğradıklarında yardım edin. Uçaksavar mevzilerini veya taşıtlarını imha ederek pilotlarınıza destek olun.
 
Tahkimat kurun! Mercury’nin zorlu ve inişli çıkışlı arazisi hatayı affetmeyebilir, ancak birkaç kum torbasıyla gelen ateşe karşı korunabilirsiniz. Yandan saldırın! Sürekli karşılıklı çatışmaya girerek çıkmaza sürüklenmeyin. Sahilden ve tepelerden faydalanın. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.