Güncel

Huawei kurucusu: Trump ararsa telefona cevap vermem!

Huawei Kurucusu ve CEO'su Ren Zhengfei, ABD'nin şirketine yönelik yaptırımları sonrası iddialı açıklamalarda bulundu ve ABD başkanı Donald Trump ararsa telefona bcevap vermeyeceğini açıkladı.


Normalde basın karşısına çıkmayı çok fazla sevmeyen Huawei Kurucusu ve CEO'su Ren Zhengfei, ABD'nin şirketine yönelik yaptırımları sonrası sık sık röportaj vermeye başladı.

Huawei Kurucusu: Trump ararsa telefona bile cevap vermem!

Son olarak ABD'de Bloomberg televizyonuna konuşan Ren ABD Başkanı Donald Trump'ın aldığı son yaptırım kararlarına Çin hükümetinin Apple üzerinden bir misilleme yapmasını beklemediğini ve bunu istemediğini ifade etti.

Ren Zhengfei "Öncelikle bir misilleme olmayacak. İkinci olarak, böyle bir misilleme olursa, bunu protesto edecek ilk kişi ben olurum" açıklamasında bulundu. 

74 yaşındaki milyarder iş adamına, geçtiğimiz hafta Başkan Trump'ın yaptığı "Huawei, Çin ile yapılan ticaret görüşmelerinin parçası olabilir" açıklamasının sorulması üzerine ise "Ben politikacı değilim. Bence bu bir şaka olmalı. Çin-ABD ticaret savaşının bizimle ne alakası var" cevabını verdi.

Ren Zhengfei'ye bunun üzerine ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisini araması durumunda ne yapacağı soruldu. Ren bu soruya da "Görmezden gelirim. O zaman kiminle pazarlık yapacak? Telefonunu açmam. Ancak numaram zaten onda yok" şeklinde cevap verdi. 

Ren bunun yanında Trump'la ilgili "Tweetlerine bakıyorum ve gülüyorum. Çünkü bana göre sürekli kendisiyle çelişiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.