Güncel

BDDK 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu aralarında Selçuk Geçer'in de olduğu 5 kişiye karşı suç duyurusunda bulundu. İşte tüm detaylar.

BDDK 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kişi hakkında suç duyurusunda  bulundu. Suç duyurusunun nedeni ise 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 64. maddesi. Madde gereğince “Bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz” ifadeleri yer alıyor. BDDK, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, ekonomist Güldem Atabay, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, gazeteci Emin Çapa ve yayıncı Selçuk Geçer hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

BDDK 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu!

Dolar kurunda yaşanan çalkantılar süresince resmi hesabından yayınlar yapan Selçuk Geçer'de hakkında suç duyusu açılan isimler arasında yer alıyor. Dolar 30 olur-50 olur şeklindeki videolarının halkı manipülasyona sürüklediğine inanılıyor. Geçer ise videolarında "bir müdahale olmazsa" sözlerini belirttiğini ifade ediyor.

Erdoğan ise bu konuyla ilgili olarak “Yaşadığımız süreç bu yöndeki iddiaların gerçek dışı yanıltıcı manipülatif olduğunu ortaya çıkardı, hem de birkaç saat içinde. Söz konusu beyan ve iddialar, kanunlarımıza aykırıdır. Merkez Bankası’nın itibarını kıracak asılsız haber yayamazsınız. Piyasa bozucu eylemler, piyasa dolandırıcılık yapamazsınız. Finansla piyasalarda manipülasyonda suçtur.

Burada hiç af yok. Bunları yapanlar hakkında kanuni yollara başvurulacaktır. BDDK bunlarla ilgili adımlar atmıştır. Merkez Bankası'nda geçmişte başkanlık yapmış olan zat o da bu suçu işlemiştir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Memoli
Xelilo.Sizin gibi aptal olunca,bu ülke düzelmez zaten.
Cevapla
Memoli
Gereği yapılması ve kişilerin hak ettiği cezayı almasını çok isterim.Böyle vatan hainileri görmek istemiyoruz.
Cevapla
Xelilo
Senin gibi aptallar da buna alkış tutacak öyle mi?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.