Beklenen oldu! Aşı olmayanlar toplu taşımayı kullanamayacak

Aşı ile ilgili devam eden tartışmalara bir yenisi ekleniyor. Aşı olmayanlar toplu taşıma kullanamayacak. İşte detaylar.

Beklenen oldu! Aşı olmayanlar toplu taşımayı kullanamayacak

Koronavirüs hayatımıza girdiğinden beri herkesin düzeni değişti. Virüsle mücadelede alınan önlemler kapsamında evden çıkma yasakları ve karantinalar başladı. Neredeyse iki yıldır bu şekilde devam eden hayatımız aşılarla biraz rahatladı diyebiliriz.

Koronavirüsle mücadelede en önemli adımlar maske, mesafe ve temizlik olarak belirlendi. Aşıların gelmesiyle artık daha güçlü bir silahımız var. Ancak dünya genelinde aşı olmayı tercih etmeyen insanlar mevcut. Bu bağlamda aşıyla ilgili yeni bir karar şu anda görüşme aşamasında.

Aşı olmayanlar toplu taşımaya binemeyecek!

Beklenen oldu! Aşı olmayanlar toplu taşımayı kullanamayacak - Resim : 1

Aşı olmayanların diğer insanların sağlığını riske attığı gerekçesiyle bazı Avrupa ülkelerinde şu anda toplu taşıma kısıtlaması tartışılıyor. Karar yürürlükten geçerse aşı olmayan kişiler toplu taşıma kullanamayacak. Kararın onaylanması ise an meselesi diyebiliriz. 

Koronavirüsle mücadele kapsamında bazı kurumlar çalışanlarının ofise gelmesi için aşıyı zorunlu hale getirdi. Aşıyı zorunlu hale getiren şirketler arasında Google ve Facebook da bulunuyor. ABD'li internet devleri Google ve Facebook, çalışanlarının ofise dönmesi için aşı yapma zorunlulukları olduğunu duyurdu. Virüsle mücadelede önemli bir rol oynayan aşı hayatımızın başka alanlarına da yansıyacak gibi görünüyor. 

Avrupa'da aşı konusu toplu taşıma kullanabilmeye kadar gidiyor. Neticede toplumun bağışıklık kazanmasındaki en önemli etkenlerden biri insanların aşılanması. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce böyle bir toplu taşıma kuralı ülkemize gelmeli mi? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.